in

2023’te Ayı Piyasası ile Başa Çıkmanın En İyi Beş Yolu

Bitcoin, Ayı,

Bu makale, 2023’te kriptodaki ayı piyasası ile başa çıkmanın en iyi beş yolunu sunuyor.

Kripto para sektörü, her gün daha popüler hale geliyor. Çok değil sadece birkaç ay önce Bitcoin rekor seviyesindeydi. Ancak bu sektöre yeni adım atmışsanız ve kripto para piyasasında nereye ve nasıl yatırım yapacağınız konusunda fazla bir fikriniz yoksa 2023’te kriptodaki ayı piyasası ile başa çıkabilmenin en iyi beş yolu burada.

1. Short Pozisyon Açmak Hakkında

Bazı kripto yatırımcıları için Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini short pozisyon açmak cazip gelse de (short pozisyon, fiyatın şu anki noktadan düşeceğini ummaktır), uzmanlar buna karşıt tavsiyede bulunuyor. Kazanmak için buradaysanız bu ideal bir strateji olmayabilir. Uzmanlara göre short pozisyon muhtemelen sona erecek ve kripto piyasasının sıfır seviyelerine gideceği fikri, geçici ve duygusal bir karar olarak kalacak.

2. Net ve Uzun Vadeli Bir Perspektife Sahip Olmak

Kripto para piyasasında birinin kazanırken birinin kaybedebileceği fikrine alışmamız gerekli. Bildiğiniz gibi kripto piyasası oldukça volatildir. Kripto, uzun zamandır dijital bir altın madeni olarak görülüyor; ancak her varlık gibi ATH ve ATL gibi seviyeleri de mevcut. Bunun yerine kripto para piyasasını ve blockchain’i uzun vadeli olarak görmeyi düşünebilirsiniz.

3. Stake Etmek

Kripto para piyasasındaki ayı sezonunda yatırımcılar, varlıklarının azalan değeri nedeniyle kendilerini güvende hissetmeyebilirler ve genellikle portföylerini yumuşatmanın yollarını ararlar. Kripto alanında, uzun vadeli bir bekleme esnasında güvenliğinizi ve kârınızı artırmanın bir yolu “stake etmek” olabilir.

Bear, bitcoin

Stake etmek esasen, pasif gelir elde etmek için kripto paralarınızı bir süre boyunca bir blok zincirinde kilitlemektir.

4. Avantaj için Dolar – Maliyet Ortalamasını Kullanmak

Dolar-maliyet ortalaması, kripto yatırımcılarının yatırım yapmayı planladıkları sabit bir miktarı böldükleri ve ardından kripto piyasasının yükselip yükselmediğine bakılmaksızın belirli bir varlığa (örneğin bir hisse senedi veya kripto para birimi) düzenli aralıklarla para yatırdıkları bir yatırım stratejisidir. Bu strateji, kripto piyasasındaki ayı sezonunda kullanılabilecek bir strateji olabilir.

5. Bireysel Araştırma Yapmak

Bir şirketin temsilcilerini ve düşünülmüş hazır fikirleri dinlemek çok önemli olsa da bağımsız ve bireysel araştırma yapmak da oldukça faydalı bir durum olabilir. Kripto para birimleri arasında trade işlemleri yapmaya karar vermeden önce geçmiş verilere göz atabilirsiniz.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

2022’nin En Büyük 10 Kripto Hack Olayı

Uniswap vs PancakeSwap Karşılaştırması