in ,

2023’te Takip Edilecek En İyi 11 Blockchain Girişimi

Blockchain teknolojisi, dijital ekonomide önemli bir yere sahip. Kripto para birimlerine olan talep de günden güne artıyor. Bu yazıda sizler için 2023’te takip edilmesi gereken en iyi 11 blockchain girişimini listeledik. 

Fluree

2016 yılında kullanıma sunulan Fluree, geliştiricilerin yüksek arama hızlarıyla grafikler ve kavram haritaları oluşturmasına olanak tanıyan blockchain tabanlı bir grafik veritabanıdır.

Şirket, tam veri izlenebilirliğini garanti eder ve kendisini rakiplerinden ayıran standartlara sahiptir. Kullanıcılar, Fluree sayesinde verilerini benzersiz şekilde görselleştirebilirken aynı zamanda güvende tutabilirler. 

MeetKai

Kuruluşu 2018 olan bu Los Angeles girişimi, dünyanın bir haritasını sanal gerçeklik uygulamasına dönüştürmeyi hedefliyor. MeetKai halihazırda gerçek dünyadan birçok konumu kaydederek uygulamasına entegre ediyor. Şirketin amacı, metaverse kullanıcılarına gerçek konumlara bakış açısı kazandırmak. MeetKai, ilgi çekici bir VR deneyimi oluşturmak ve konuşma kalıplarını tanımak için yapay zeka modellerini kullanıyor. 

Constellation Network

2017’de kurulan Constellation Network, hızlı bir şekilde yeni blockchain uygulaması oluşturmak isteyen girişimciler için oluşturulmuş bir blok zincirdir.
Yüksek işlem hızı (yalnızca 6 node kullanarak 7 saniyede 8.000 TPS) sağlayan bu blok zincir, merkezi olmayan bir DAG mimarisine sahiptir. Constellation ağı, geliştiricilerin ekosistemlerini oluştururken diğer blok zincirlerle uyum içerisinde uygulamalar oluşturmasına olanak tanır. 

MetaKing Studios

MetaKing Studios, oyuncuların dijital varlıklara sahip olabileceği orta çağ fantezi MMO oyunu Blocklords’un geliştirici stüdyosudur. Ekip, blok zincir oyunları alanında mevcut olmayan bir oyun içi ekonomi sağlayabilecek DeFi yeteneklerini oyunlara entegre etmeyi planlıyor. Birçok ortaklığı bulunan ekip, zengin ve sürükleyici bir blok zincir oyun deneyimi yaratmayı planlıyor. 

CertiK

CertiK, siber güvenliğe odaklanan bir blockchain girişimidir. Şirket, Columbia Üniversitesi ve Yale’de, blok zincirlerin güvenliğini artırmak için kanıta dayalı araştırmalar yapan profesörler tarafından kuruldu.

CertiK, siber güvenlik tehditleriyle mücadele etmek için Formal Verification (program doğrulama) ve AI (yapay zeka) sistemlerini kullanıyor. 

Poko

Henüz çok yeni bir girişim olan Poko bu yıl içerisinde kuruldu. Sean Ang, Geoffrey See ve Van Tran tarafından hayata geçirilen Poko, web3 için Slack olarak hizmet veriyor. Gelişmekte olan pazarlarda ve sınır ötesi iş birliklerinde LLC’leri DAO’larla değiştirmeyi amaçlıyor. 

Soon

Kullanıcılarının aktif yatırımcılar olmasını talep eden birçok kripto para yatırım uygulamasının aksine, Soon farklı bir yaklaşım benimsiyor. Soon, bir projeye yatırım yaparak ve harcama yaptığınızda mevcut kazançları satarak, yatırımı baştan sona otomatik hale getiriyor. 

Payourse 

Afrika merkezli birçok girişim arasında en sağlam konsepte sahip projelerden biri Payourse. Payourse, Afrika’daki herkes için kripto ve Web3’e kolay, hızlı ve ucuz erişimi sağlayan bir altyapı oluşturuyor.

Girişimin, Coinprodile adında Afrikalı kullanıcıların kripto para transfer etmesine olanak sağlayan bir kripto borsası bulunuyor. Fakat en dikkat çeken ürünleri Simpa. Simpa, teknoloji girişimcilerinin kısa sürede kripto para borsası kurmalarını sağlayan kodsuz bir uygulamadır. 

Finnt

Bu yıl içerisinde kurulan Finnt, aileler için DeFi uygulaması olarak hizmet veriyor. Kullanıcılarına, aile üyeleri için kripto ile tasarruf etmeyi kolaylaştıran çok kullanıcılı, yüksek verimli tasarruf hesapları sunuyor. 

Argo

Argo, dünya çapında film ve TV yapımcılarını güçlendirmeyi hedefliyor. Argo, film yapımcılarının reklam, abonelik ve NFT satışları yoluyla film ve televizyon çalışmalarından para kazanmaları için teknoloji ve ekosistem sağlıyor. 

JustCarbon

JustCarbon, karbon piyasasını hem alıcılar hem de satıcılar için daha şeffaf ve erişilebilir hale getiren bir pazar yeridir. Karbon emisyonlarını dengelemeyi basitleştiren ve iklim değişikliği ile mücadele için yüksek kaliteli çözümler sunan projeleri destekler.

JustCarbon, bazı durumlarda karbon emisyonlarının kaçınılmaz olduğunu kabul etse de şirketlere karbon ayak izlerini azaltmaları için yardımcı oluyor. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

MetaMask Hesap Kurtarma Rehberi

Solana’nın Düşüşü Devam Edecek Mi?