in ,

2023’te Çıkacak Yeni Blok Zincir Ağları

kripto

2022 yılı boyunca yaşanan kripto kışı birçok proje için hazırlanma ve test aşaması gibi oldu. 2022’de testnet başlatan ve hala devam eden blok zincir projelerinden bazıları bu yıl içerisinde piyasaya sürülecek. Bu yazımızda sizler için 2023’te çıkacak bazı yeni blok zincir ağlarını rehber haline getirdik.

kripto blockchain

Namada

Namada protokolü, zincirler arası asset-agnostic gizlilik için proof of stake konsensüsünü kullanan bir Layer-1’dır. 

Namada, Ethereum veya IBC uyumlu hızlı kesinlik zincirlerinde oluşturulan isteğe bağlı varlıklar için korumalı set ve korumalı transferler sağlamak için zkps dağıtır. 

Nibiru 

Nibiru, Cosmos ekosistemini oluşturan birbirine bağlı blok zinciri ailesinin bir üyesidir. Proje, bağımsız bir Proof of stake zinciri ve açık kaynaklı bir platformdur.

Nibiru, kaldıraçlı türev ticaretini, spot ticaretini ve staking’i  kusursuz bir kullanıcı deneyiminde birleştirerek, 40’tan fazla blok zincirin kullanıcılarının, merkeziyetsiz uygulamalar paketi kullanarak kaldıraçla ticaret yapmalarını sağlar. 

Sei Network

Sei Network, Cosmos ekosisteminde geliştirilmekte olan Layer-1 blok zinciridir.

Çoğu Layer-1 ağından farklı olduğunu ileri süren Sei, DeFi geliştiricilerine ve kullanıcılarına büyük ölçüde fayda sağlayan bir tasarım sunarak ölçeklenebilir kullanım durumuna özel bir blok zinciri olmayı hedefliyor.

StarkNet

StarkNet, izinsiz merkezi olmayan bir Validity-Rollup’tur (“ZK-Toplaması” olarak da bilinir).

StarkNet, güvenli ve ölçeklenebilir kriptografik kanıt sistemi olan STARK’a güvenmesi sayesinde, Ethereum üzerinde bir L2 ağı olarak çalışır ve herhangi bir dApp’in, Ethereum’un birleştirilebilirliği ve güvenliğinden ödün vermeden hesaplaması için sınırsız ölçek elde etmesini sağlar.

SUI 

Sui, yaratıcıların ve geliştiricilerin Web3’teki bir sonraki milyar kullanıcıya hitap eden deneyimler oluşturmasını sağlamak için sıfırdan tasarlanmış ilk izinsiz Layer-1 blockchain’dir.

Sui

Sui, düşük maliyet ve rakipsiz hızı ile çok çeşitli uygulama geliştirmeyi desteklemek için yatay olarak ölçeklenebilir.

Celestia 

Celestia, ölçeklenebilir ve güvenli Web3 uygulamalarına güç sağlayan ilk modüler blok zincir ağıdır. 

Herkesin minimum ek yük ile kendi blok zincirini kolayca dağıtmasını sağlamak amacıyla oluşturulmuş modüler bir konsensüs ve veri ağıdır. 

Iron Fish 

Iron Fish, merkeziyetsiz proof-of-work (PoW) tabanlı, sansüre dayanıklı ve herkesin erişebileceği bir blok zinciri projesidir. 

Her işlemde güçlü gizlilik garantilerini desteklemek için tasarlanmıştır.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Blockchain Trilemma Nedir?

Yatırımcılara Yönelik En İyi 10 Kripto Aracı