in , , ,

2022’de Takip Edilmesi Gereken En İyi 5 Metaverse Token’ı

metaverse

Metaverse, Mark Zuckerberg’in Ekim ayındaki açıklamalarından sonra dünya pazarlarının yönünü yeni bir alana çevirdi. Birçok kurumsal marka, iş dünyasının yeni çağındaki fırsatları keşfetmek için yarışmaya başladı. Metaverse token’ları son dönemlerin popüler yatırımları haline geldi. 

Günümüz dünyası teknolojinin ilerlemesiyle birlikte çok gelişti. Metaverse, tıpkı The Sims oyununda olduğu gibi kullanıcıların gerçek dünyada yapabileceği birçok şeyi sanal dünyada gerçekleştirebileceği bir dünyadır. Kullanıcılar, bu sanal dünyada etkileşimde bulunabilir, sosyalleşebilir, çalışabilir, oynayabilir, alışveriş yapabilir ve hatta sanat galerilerini veya müzeleri ziyaret edebilir.

metaverse

Metaverse’in yükselişinde dikkate değer olan nokta, çeşitli kriptopara birimlerinin muhtemelen Metaverse’de kullanılan para çeşidi olacağıdır. Bu mantıklı bir sonuçtur. Bu yazımızda 2022 yılında patlama potansiyeli yüksek olan 5 metaverse token’ını inceliyoruz.

1. Decentraland (MANA)

Blockchain destekli dijital bir emlak platformu olan Decentraland, kullanıcılarına; kullanıcıların sahip oldukları sanal dünya içerisinde yaratma, keşfetme ve ticaret yapma olanakları verir. MANA, Decentraland’ın değiştirilebilir, ERC20 kriptopara birimi token’ıdır. Bu token, kullanıcıların akıllı sözleşmeler yoluyla LAND ve diğer kullanıcılardan mal ve hizmet satın almalarını sağlar.

metaverse

Decentraland, son 12 ayda büyük bir ivmeyle %4,000 oranında göz alıcı bir kazanım elde etti.

2. Gala (GALA)

Gala, gelişmekte olan mevcut blockchain oyunlarının önünü açmayı hedefleyen bir platformdur. Kendisini “gerçekten oynamak isteyeceğiniz blockchain oyunları yapmak” olarak tanımlayan Gala’da oyuncular, kılıç veya başka öğeler kazanabilir. Ayrıca; oyuncular, bunları başka bir oyuncuyla takas edebilir veya onlarla oyun içinde oynayabilir. GALA token’ı 16.000’den fazla oyuncu tarafından işletilen node’lar (düğümler) tarafından desteklenir. Bu token’lar, oyun içinde veya çeşitli öğeleri satın almak için kullanılabildiğinden şu anda oldukça yükseliştedir.

GALA, düzeltme trendine rağmen kısa sürede adeta yerçekimine meydan okuyarak daha erken bir sıçrama yaptı.

3. Terra (LUNA)

LUNA, sahip olduğu piyasa değerine göre şu anda 11. sırada yer alıyor. Terra, DeFi’yi kitlelere ulaştıran gelişen bir ekosistemi destekleyen bir dizi algoritmik, merkeziyetsiz, stablecoin’leri dağıtan halka açık bir blockchain protokolüdür.

metaverse

FOMO (Fear of Missing Out) yani kaybetme korkusu tarafından vurulan Terra’nın ekosistemi, yatırımcıların yanı sıra trader’ların da “LUNAtik” bir hale gelerek LUNA almak için acele etmeleriyle patlama yaşıyor.

4. Axie Infinity (AXS)

FOMO, tıpkı Terra’da olduğu gibi AXS’in yükselişinde önemli bir rol oynadı. Kendisini “kısmen oyuncuları tarafından sahip olunan ve işletilen yeni bir oyun türü” olarak tanımlayan Axie, oyuncuların oynayarak AXS token’ları kazanabilecekleri ve oyunun geleceğine karar vermek için kullanabilecekleri blockchain tabanlı bir ticaret ve savaş oyunudur.

metaverse

Axie Infinity, oyuncuların Axies olarak bilinen token tabanlı yaratıkları toplamasına, yetiştirmesine, yükseltmesine, savaştırmasına ve takas etmesine olanak tanır. Axies olarak bilinen yaratıkların her biri, birer NFT’dir. Bu durum, yaratıkların her birinin diğerlerinden farklı yönleri olduğu anlamına gelir.

5. The Sandbox (SAND)

The Sandbox, Decentrland’a benzer şekilde; oyuncuların, platformun token’ı SAND’ı kullanarak Ethereum blockchain’inde oyun deneyimlerini oluşturabilecekleri, sahiplenebilecekleri ve bunlardan para kazanabilecekleri sanal bir metaverse’dir.

Oyuncular, NFT biçiminde dijital varlıklar oluşturabilir, bunları pazara yükleyebilir ve bunları Game Maker ile oyunlara entegre edebilir.

Yeni zirveleri fetheden SAND, The Sandbox ekosisteminde kullanılan token’dır.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

KuCoin

Bondly (BONDLY) KuCoin’de Listeleniyor: Bondly (BONDLY) Nedir?

Temel Analiz

Curve DAO (CRV) ve Maker (MKR) Teknik Analizi | 20 Aralık 2021