içinde

2022’de Öne Çıkan Fundraising Etkinlikleri Hangileri Oldu?

Kripto endüstrisi 2022’nin ilk yarısında 1199 fundraising etkinliğinden, 30 milyar dolardan fazla fon elde etti. Endüstri 2021 yılında, bu etkinliklerden toplam 30.2 milyar dolar fon toplamıştı. Yani 2022’nin ilk altı ayında, geçen senenin seviyesi aşılmış oldu.  

PWC’nin son raporuna göre hedge fonların dijital varlıklara yatırımı 2022’de %38 seviyesine yükseldi. Bu oran 2021’de %21 civarında bulunuyordu.

Toplanan fonların üçte biri (yaklaşık 10.2 milyar dolar) CeFi tarafına gitti. Altyapı yatırımları ve NFT tarafında da yüksek miktarda fon toplanırken DeFi yatırımlarına ise sadece 1.8 milyar dolarlık fon akışı oldu. 

Diğer taraftan Temmuz’da, piyasa düşüşünün ortasında, toplanan fon miktarı Haziran ayına göre neredeyse 2 kat azaldı. Buna rağmen etkinliklerin sayısında önemli ölçüde bir düşüş gözlemlenmiş değil. Bunun nedeni proje değerlemelerindeki düşüşlere bağlanabilir.

2022’nin ilk 6 ayında gerçekleşen fundraising etkinliklerini sizler için derledik. Her ay yaşanan gelişmeleri, aşağıda aylık bazda görebilirsiniz. (Kaynak: Cryptorank, Top7ICO, HCCapital)

Temmuz’da Önde Çıkan Fundraising Etkinlikleri

Image

Image

Haziran’da Öne Çıkan Fundraising Etkinlikleri

Image

Mayıs’ta Öne Çıkan Fundraising Etkinlikleri

Image

Nisan’da Öne Çıkan Fundraising Etkinlikleri

Image

Mart’ta Öne Çıkan Fundraising Etkinlikleri

Image

Şubat’ta Öne Çıkan Fundraising Etkinlikleri

Ocak’ta Öne Çıkan Fundraising Etkinlikleri

Kapanışı Üstad Splinter’ın Bir Sözüyle Yapalım

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garin Kazanciyan tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Çeşitli akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Blokzincir teknolojisiyle 2019 yılında tanıştım. Kendimi bu konuda geliştirmeye devam ediyorum.

Aleph Zero

Aleph Zero (AZERO) Nasıl Stake Edilir?

Solana (SOL) için Saldırı Sonrası Kritik Seviyeler