içinde ,

2022’de Gerçekleşecek Kripto Trendleri

Analistler, küresel kripto para yatırımlarının 2030 yılına kadar üç kattan fazla olacağını tahmin ediyor. İşte 2022’de gerçekleşebilecek kripto trendi tahminleri.

1. 2022’de Kripto Paraların Geleceği

Yeni teknolojiler ve daha iyi çözümlerle kriptonun geleceği sadece 2022’de umut verici görünüyor. Birçok yatırım Dogecoin ve Shiba Inu gibi meme token’lar tarafından yönlendirildiğinden, insanların duyguları da kripto fiyatlarında önemli bir rol oynayacak. Reddit’teki bir grup insanın kripto fiyatlarını nasıl havaya uçurduğuna dair haberler duyarsak şaşırmayacağız.

2022’de aranacak en önemli kripto para birimleri Bitcoin, Etherum, Polkadot ve NFT’ler gibi diğer yatırımlardır. 2022, yatırımcı sayısı arttıkça kripto yatırım dünyası için heyecan verici bir yıl. Şirketler, mevcut kripto para birimlerinde karşılaştığımız sorunları çözmek için daha iyi paralarla geliyor.

2. Kripto Para Düzenlemeleri

2021’de, Çin kripto ile ilgili tüm faaliyetleri tamamen yasaklarken ve ABD piyasanın belirli yönlerini düzenlerken, kripto para birimleri konusunda çok sayıda önemli düzenleme vardı. Düzenleyiciler ayrıca DeFi alanını incelemeye başladı. Analistler, kripto pazarında önemli bir rol oynamak için düzenlemeyi yaygın olarak bekliyorlar.

Kripto

Düzenleyiciler, kripto piyasasının yüksek oynaklığını azaltmak için yetki kullanmaya çalışıyor. Bu, büyük çaplı satışlarla ilişkili zararların azaltılmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca, düzenlemeler yasadışı işletmeler için kripto kullanımını en aza indirecek ve kripto köpekbalıklarına göz kulak olacak.

Düzenleyici duyurular, başlangıçta zaten değişken bir piyasada kripto para biriminin fiyatını etkileyebilir. Açıklama nedeniyle fiyatlar kuzeye mi yoksa güneye mi gitse, oynaklığın geçici olacağını düşünmek önemlidir. Sonuçta, değişikliklerin ayarlanması zaman alır.

Genel olarak, düzenleme endüstri için iyi bir şeydir. Makul düzenleme, yatırımcılara kripto para biriminde daha fazla güven verdiği için herkes için bir kazançtır.

3. Küresel DeFi’ye Geçiş

DeFi (Merkeziyetsiz Finans)’ı tamamen benimsemenin hala birçok riski var. Ölçeklenebilirlik, finansal gizlilik, kredi puanlama ve çok daha fazlası gibi sorunlarla karşı karşıyadır.

Ancak 2022’de, küresel Fintech şirketleri bu pazara daha iyi blockchain çözümleriyle girmeye çalıştıkça, bu sorunların ele alınmasında bazı büyük değişiklikler görebiliriz.

Layer-1

DeFi’nin geleceği veya finansal sistemin DeFi ile geleceği, DeFi’nin Fintech şirketleri, bankalar, hükümet ve daha fazlası tarafından toplu olarak benimsenmesine yol açabilir. DeFi hizmetlerine yatırılan toplam fonlar bu yıl ilk kez 200 milyar doları aştı ve uzmanlar talebin 2022’de daha da artacağını tahmin ediyor.

2022’de DeFi token’ları ve DeFi ile ilgili projeler ve platformlar için daha yüksek bir talep olacak. Merkeziyetsiz finans ve merkeziyetsiz özerk kuruluşlar gibi yaklaşan kripto genişlemeleri, 2022’de kriptonun en yüksek büyüme alanları olabilir.

4. Metaverse ve GameFi Trendi

Bazı projeler oyuncuları NFT’ler ile ödüllendirirken, diğerleri kullanıcılarına paraları ve zamanları için uygun değeri veriyor. 2022’de GameFi, kripto dünyasının ihtiyaç duyduğu bir alan olabilir. Herkes oyunları sever ve gelecekte değeri olabilecek ödüller alma olasılığı hiç şüphesiz kitlelere hitap edecektir.

Kripto

Kripto metaverse, sosyal ve finansal potansiyele sahip sürükleyici bir sanal gerçeklik dünyasıdır. Blockchain altyapısının kullanılması, daha geniş kripto ekonomisine girmelerine izin vererek, sanal metaları mateverse’nin gerçek ekonomik değerle değiş tokuş edilebilir hale getirir.

Sanal Gerçekliğin sürükleyici ortamlarını, video oyunlarının bağımlılık yapıcılığını, sosyal medyanın etkileşimini ve kriptonun değer önermelerini entegre ederek, metaverse 2022’de merkezi bir unsur olacaktır.

5. CDBC ve Büyük Kurumsal Yatırımlar

Japonya, İsveç ve Nijerya gibi ülkeler Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) denemelerini başlattı. İngiltere Bankası ve Avrupa Merkez Bankası bile denemelerini hazırlıyor. Bahamalar dünyanın ilk CBDC’sini piyasaya sürdü.

Bir CBDC’nin amacı, yarının inovasyonu için hala güvenli bir alan sağlarken mevcut sistemlerin en iyi unsurlarını korumaktır.

Teknoloji, blockchain

CBDC’leri dünyaya tanıtmak, insanlar kripto para birimlerini yasal’a dönüştüren platformlara erişebileceğinden, 2022’de kripto benimsenmesini artırmaya yardımcı olacak. Ayrıca, banka hesapları olmayan nüfusa erişmeye de yardımcı olacaktır.

Dünya çapında birçok ana akım şirket, 2021’de kripto para birimine ve blockchain’e ilgi duydu ve yatırım yaptı. PayPal ve Square gibi Fintech şirketleri de kullanıcıların platformlarında satın almalarına izin vererek kripto üzerine bahis oynuyor. Bazı profesyoneller, daha büyük küresel şirketlerin bu benimsemeyi 2022’de daha da hızlı başlatabileceğini tahmin ediyor.

6. NFT’lerin Markalara Dahil Edilmesi

2022’de daha fazla etkinlik organizatörü NFT biletlerini seçilen bir blockchain’e basıp belirli bir fiyattan sattığını veya hayranların biletler için teklif verebileceği bir başvuru yaptığını görebiliriz. NFT pazar tahmini ile ilgili olarak, sanal arazi edinimi 2022’de daha da artabilir.

NFT’lerini çıkartan büyük markalar, 2022’deki en önemli gelişmelerden biri olabilir. Şirketlere ve kurumlara gelişmekte olan NFT alanını keşfetme fırsatı sunarken, aynı zamanda NFT projelerine gerçek dünyadaki faydayı vurgulamak için yerleşik markalara yaslanma şansı verir.

Nike, Taco Bell, Coca-Cola ve NBA gibi markaların NFT’lere dahil olması, 2022’de kripto NFT dünyasında yalnızca daha köklü markalar anlamına gelebilir.

7. Web 3.0

Blockchain teknolojisi şimdi her zamankinden daha fazla popülerlik kazanıyor ve internet, büyümesi beklenen benzersiz alanlardan biri.

Dünya sürekli olarak blockchain ve kripto para birimine yatırım yapmak için yeni yollar geliştiriyor ve Web 3.0 bir sonraki büyük kripto trendi. BT endüstrisinin hayal edebileceğinden çok daha büyük bir şeyin temeli olmaya hazırlanıyor.

Web 3.0, sanal dünyada merkeziyetsiz bir sürüm olmayı hedefleyen yeni bir internet türüdür. Şeffaflığı hedefliyor ve kullanıcılar gelecekte sınırsız miktarda kaynağa, içeriğe ve anlaşmaya erişebilecekler.

Web 3.0 token’ları, internet üzerinden işlemleri otomatikleştirmek için akıllı sözleşmeleri kullanacak olan merkeziyetsiz projelerdir. Kullanıcılar, Instagram ve YouTube gibi internet devlerinin sonunu görebilecek internette içerik sahibi olabilecekler.

8. NFT’lerin Gayrimenkul’de Kullanımı

Gayrimenkul ve NFT’lerin birleşmesi henüz erken bir aşamadadır. NFT’ler, teorik olarak, ister fiziksel gayrimenkul yatırımları isterse sanal gayrimenkul olsun, hisselerin mülkiyetini aktarmanın zahmetsiz bir yolu olabilir.

Mevcut emlak yasaları, emlak mülklerini NFT olarak tutmayı çok zorlaştırıyor. Ancak bu değişikliği yakında görebiliriz. Blockchain teknolojisi ve kripto araç kutusundaki diğer araçlar, ipotek oluşturmak ve kitle fonlaması fırsatları yaratmak için giderek daha yararlı hale geldiğinden, bu 2022’de değişiklik getirebilir.

Yeni düzenlemeler, farklı yatırım fırsatları, daha iyi teknoloji ve daha iyi çözümler sunan en iyi şirketler ile 2022’nin regülasyon ve değişim sürecini içeren bir yıl olarak devam edeceği düşünülmektedir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Merve Sait tarafından yazıldı.

KoinSaati İçerik Editörü

CoinOxs Safe Nedir?

Terra, Black Swan

LUNA’nın “Black Swan” Olayı, DeFi’nin Regülasyonlara İhtiyacı Olduğunu Gösteriyor