in , ,

2022’de Dikkat Çeken 4 Metaverse Coin’i

Metapotamians

Terra ve Celsius Network gibi kripto projelerinin tetiklediği kripto çöküşü, metaverse coin’lerini de oldukça etkiledi. Time dergisinin metaverse’ü konu alıp kapak yapmasıyla ise tekrar bir uyanış başladı.

Web3, kripto ve blockchain teknolojisi, metaverse’ün önemli bileşenleri olsa da metaverse’ün tamamı veya doğrudan karşılığı değildir. Bu sayede de kripto çöküşüne rağmen teknoloji devi, dünyaca ünlü markaların metaverse yatırım ve dönüşüm süreci hız kesmeden sürüyor. Bu süreç de metaverse coin’leri üzerinde etkisini gösteriyor ve akıllara ”Metaverse boğası gelir mi?” sorusunu getiriyor.

CEEK VR (CEEK)

CEEK; metaverse, müzik sanatçılarını, sporcuları ve diğer dijital içerik yaratıcılarını doğrudan sanal dünyalardaki hayranlarına bağlayan bir DeFi’dir.

En fazla Türk topluluğuna sahip metaverse projelerden biri olan CEEK, kurumsal işbirlikleri ile öne çıkıyor ve çoğu kripto analisti için kendi boğa koşusunu yapabilecek projelerden biri olarak değerlendiriliyor. BNB Chain ekosistemindeki en popüler projeler arasında yer alan CEEK, altyapısı ve sahip olduğu vizyonu ile kripto meraklılarının ilgisini çekiyor.

Haziran ayında kripto piyasasında yaşanan düşüşle 0,11 dolar seviyesine kadar gerileyen CEEK, bu yazının hazırlandığı sıralarda son 24 saatteki %0.33’lük yükselişle 0.1354 dolardan işlem görüyor.

Radio Caca (RACA)

Radio Caca, dünyanın her yerinde yeni ve cesur bir sanal dünya inşa etme vizyonunu paylaşan internet tabanlı, bireyler tarafından işletilen BSC temelli, merkeziyetsiz bir DAO’dur. Radio Caca (RACA), Universal Metaverse’nin yerel tokendir ve aynı zamanda “Maye Musk Mystery Box” NFT’nin özel yöneticisidir.

RACA Ağustos ayına BNBChain’de haftanın en iyi projeleri ve 2022’deki en önemli potansiyel GameFi projeleri arasında yer alarak başladı. DappRadar verilerine göre pazar yeri BNBChain’deki tüm pazar yerlerinin 1 numarası olarak sıralamaya girdi.

Bu yazının hazırlandığı sıralarda ise RACA, son 24 saatteki %0.91’lik artışla 0.0002656 dolardan işlem görüyor.

The Sandbox (SAND)

The Sandbox (SAND), oyuncuların platformun yardımcı program token’ı olan SAND’ı kullanarak Ethereum blok zincirinde oyun deneyimlerini oluşturabilecekleri, sahiplenebilecekleri ve bunlardan para kazanabilecekleri metaverse’tür.

The Sandbox (SAND), Animoca Brands’in yan kuruluşu olmakla beraber, metaverse endüstrisinin ilerlemesinde öncü bir rol oynamıştır. Animoca Brands, The Sandbox, Blowfish Studios, Quidd, GAMEE, nWay, Pixowl, Forj, Lympo, Grease Monkey Games, Eden Games, Darewise, Notre Game, TinyTap ve Be Media dahil olmak üzere pek çok yatırımı bulunuyor.  Animoca, “açık metaverse” konseptini ilerletmek için stratejik satın alımlar, ürün geliştirme ve fikri mülkiyet lisanslarını finanse edeceğini belirten açıklamalarda bulundu.

Bu yazının hazırlandığı sıralarda ise SAND, son 24 saatteki %0.19’luk artışla 0.8169 dolardan işlem görüyor.

Decentraland (MANA)

Decentraland (MANA), Decentraland Vakfı tarafında kurulan, ortak bir sanal dünyayı işletmek için küresel bir kullanıcı ağını teşvik etmeyi amaçlayan Ethereum tabanlı bir metaverse projesidir. Decentraland kullanıcıları, bu sanal dünyayı keşfederken, etkileşimde bulunurken ve oyun oynarken dijital gayrimenkul alıp satabilir.

Decentraland’deki operasyonları iki farklı türde token bulunmaktadır.

  • LAND: Dijital gayrimenkulü temsil eden arazi parsellerinin sahipliğini tanımlamak için kullanılan bir NFT.
  • MANA: LAND satın alımlarının yanı sıra Decentraland’da kullanılan sanal mal ve hizmetleri kolaylaştıran bir kripto para birimi.

Decentraland Ekim 2021’de parabolik yükselişinin ardından 2021 yılındaki boğa koşusunun dördüncü çeyreğinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 6.09 dolara ulaştı. Ancak bu seviyelerde tutunamadı. 1 Ocak 2022’de MANA, 3.35 dolardan işlem gördü ve 0,60 dolardan en düşük seviyesine ulaştı.

Bu yazının hazırlandığı sıralarda ise MANA, son 24 saatteki %1.28’lik artışla 0.642 dolardan işlem görüyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Mina Protocol (MINA) Kendi Boğasını Yaşabilir mi?

Cosmos Ekosistemi Hakkında Bilmemiz Gerekenler: ICS, ICA, ICQ Nedir?