in

2022 Yılında En Yüksek Yatırım Alan GameFi Projeleri

GameFi projeleri pek çok yüksek bütçeli girişim sermayesinin radarına girmiş durumda. Bugün sizler için 2022 yılında en yüksek yatırım alan GameFi projelerini sizler için derledik. Keyifli okumalar!

Ready Player Me

Ready Player Me, listemizdeki en yüksek yatırımı alan GameFi projesi. Tam tamına 56 milyon dolarlık bir yatırım aldı. Yatırımcıları ise a16z ve Collab + Currency.

Estonya menşeili şirket, oyunlar arası bir avatar platformudur. Şirket, oyundan oyuna platformdan platforma aktarabileceğiniz bir avatarınızı tasarlamanıza yardımcı oluyor.

Gunzilla

Gunzilla projesine, Animoca Brands ve Griffin Gaming Partners tarafından 46 milyon dolarlık yatırım yapıldı.

Gunzilla, distopik bir “cyberpunk” geleceğinde geçen yeni bir AAA Battle Royale 2.0 üçüncü şahıs oyunudur. Gunzilla, oyunculara oyun içi eşyalarının tam mülkiyetini vermek için “GunZ” adında yeni bir platform inşa ediyor.

Wildcard

Paradigm ve Griffin Gaming Partners tarafından Wildcard’a da Gunzilla gibi toplam 46 milyon dolar yapıldı.

Wildcard, bir savaş arenasında geçen gerçek zamanlı, strateji öğeleri barındıran bir kart oyunudur. Aynı zamanda seyircilerin yer alacağı bu oyunda seyircilerin etkileşimi de oyunun gidişatını değiştirebilecek.

Klang

Klang Games, Animoca Brands ve Kingsway Capital tarafından toplam 41 milyon dolarlık bir yatırım aldı.

Klang Games, yeni nesil oyunlar geliştiren bağımsız bir oyun geliştirme stüdyosudur. Şirket, çeşitli oyun deneyimleri sunarak aynı zamanda yenilikçi teknolojiden yararlanarak, farklı sanat stilleri ve tasarımlar geliştirerek ve topluluklar oluşturarak sürdürülebilir ürünler yaratmaya çalışmaktadır.

Planetarium

Pek çok kripto oyun projesine yatırım yapan Animoca Brands, Planetarium’a da yatırım yapmış durumda. Animoca Brands ve Krust, Planetarium’a toplamda 32 milyon dolarlık bir yatırım yaptı.

Planetarium, oyunların uzun ömürlülüğünü ve kâr modelini dönüştürmeyi hedefleyen açık kaynaklı bir oyun platformudur. Oyunlara sadece açık kaynak modelini getirmek yerine eşler arası ağlar aracılığıyla oyunların sonsuza kadar çalışmasını sağlamayı ve topluluk destekli yeni bir oyun biçimine öncülük etmeyi amaçlıyoruz.

Yüksek Miktarda Yatırım Alan Diğer Projeler

  • Aftermath Islands: 25 milyon dolar, LDA Capital
  • Astro Space: 25 milyon dolar, Solana Ventures ve Blocore
  • Untamed Planet: 24.3 milyon dolar, Animoca Brands
  • Monkey League: 24 milyon dolar, Griffin Gaming Partners ve 6MV
  • Metatheory: 24 milyon dolar, a16z
  • Cryptoys: 23 milyon dolar, CoinFund ve Dapper Labs
  • Bitcraft: 22 milyon dolar, a16z ve Supercell
  • Oasy: 20 milyon dolar, Republic Capital ve jump
  • Civitas: 20 milyon dolar, Delphi Digital ve Bitkraft

 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

kripto

FTX Kendi Stablecoin’ini Piyasaya Sürebilir!

Binance

Osmosis (OSMO) Binance’te Listeleniyor: Osmosis (OSMO) Nedir?