in ,

2022’nin En Etki Yaratan 10 FinTech Şirketinden 5’i Kripto Şirketi Oldu!

FinTech endüstrisindeki ilerlemeler, dünyayı bir gelgit dalgası gibi etkiliyor. Bu da dijital cüzdanları, yatırım platformlarını ve kripto para borsalarını beraberinde getiriyor.

20 Eylül’de Finbold tarafından paylaşılan bir araştırmaya göre 2022’nin en önde gelen FinTech kuruluşlarından beşi, kripto şirketleri. Araştırma; genel bir finTech endeksi puanı elde etmek için değer, finansman, sosyal takip ve internet görünürlüğü gibi çeşitli faktörleri dikkate alıyor.

En büyük NFT pazarı olan OpenSea,  finTech şirketi Chime’ın hemen arkasında toplam 8.61 puan ile listedeki blockchain ve kripto para firmaları arasında ikinci ve en yüksek sırada yer alıyor. İlk onda yer alan diğer kripto ve blockchain firmaları arasında kripto para borsası FTX, Chainalysis, Fireblocks ve Circle da bulunuyor.

FinTech Sektörünün Büyümeye Devam Etmesi Bekleniyor

Yayımlanan araştırma sonucunda FinTech sektörünün 2024 yılına kadar 175 milyar sterlini (228 milyar dolar) aşacağı tahmin ediliyor.

Verilere göre Robinhood, 2021 yılında finansman ve Google aramaları açısından diğer tüm finansal teknoloji şirketlerinin başında gelen en önde gelen finansal teknoloji şirketiydi. En etkili beş firmanın geri kalan dördü ise Stripe, Kraken, Klarna ve Wise’dı. Bu yıl Robinhood, Kraken, Klarna ve Wise; Forbes’un FinTech endüstrisindeki en iyi 50 şirket listesine giremedi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Zilliqa (ZIL) Nasıl Stake Edilir?

kripto

Milyarderlerin Yatırım Yaptıkları 3 Kripto Para