in ,

2022’de Oynanabilecek En İyi 12 NFT Oyunu

NFT

NFT oyunları, “geleneksel” oyun deneyimlerinden tamamen farklıdır; öğelerin veya varlıkların token’laştırılmasına, toplanmasına/kazanılmasına ve gerçek parayla farklı blok zinciri oyun başlıkları içinde ve hatta bunlar arasında takas edilmesine izin verir.

NFT’lerin toplam küresel piyasa değeri, 2021’de 40 milyar doları aşarak hem NFT oyun geliştiricileri hem de oyuncular için kayda değer bir popülerlik kazandı. Bu bilgi ile blok zincirindeki en iyi 12 NFT oyununu listeleyeceğiz.

1.Wizardia

Solana blok zincirine bir köprü ile BSC’ye dayanan Wizardia, özünde benzersiz NFT’ler bulunan Üçlü A standart bir play-to-earn çevrimiçi rol yapma strateji oyunudur (RPSG).

Wizardia, oyuncuların aralarından seçim yapabileceği üç oyun modu sunar ve macera, bunlardan birinde veya hepsinde uzmanlaşır. İlki, oyuncuların bir diğer oyuncuyla (PvP) veya oyun ortamındaki (PvE) diğer unsurlarla dövüş oyunlarına katılmalarını sağlayan yenilikçi sıra tabanlı dövüştür.

İkinci mod, temel oluşturma ve keşif iken üçüncü mod, oyuncuların oyun ekosisteminin evrimine katkıda bulunmasını sağlayan, öğelerin hazırlanması ve zanaat tariflerinin araştırılmasıdır.

PvP savaşlarına katılmak, oyuncuların Düello Dövüşleri ve Arena Turnuvalarında birbirleriyle etkileşime girmesi anlamına gelir. Ayrıca üçüncü bir PvP savaşı (Final Destruction), kazanan takıma protokolün yerel para birimi olan $WZRD ile ödenen yedi haneli bir ödül veren dünya çapında bir turnuvadır.

2.Parallel

Görsel olarak çarpıcı NFT oyunları söz konusu olduğunda, Parallel emsalleri arasında öne çıkıyor. Parallel, ortak gerçekleri bulmak için bir araya gelen farklı ırkların temalarını araştıran, evreni kurtarabilecek gizemleri çözen bir bilim kurgu kart oyunudur.

$PRIME token’ının piyasaya sürülmesi sayesinde, kart toplamaya farklı yaklaşımlar farklı ödüller verecektir. Token, ekibin ve ortaklarının bir dizi yeni proje tanıtmayı amaçladığı ‘Echelon’ eko-sisteminin kapısını açıyor.

3.Illuvium

Illuvium, oyuncuların yedi olağanüstü uzaylı manzarasında seyahat edebilecekleri ve karşılaştıkları olağandışı yaratıkları toplayabilecekleri bir açık dünya keşif oyunudur.

“IIIuvials” olarak adlandırılan bu yaratıklar, siz onları eğittikçe geliştirilebilen ve böylece değerlerini artıran benzersiz yeteneklere sahiptir. Oyuncular Illuvials’i diğer NFT öğeleri ve çiftlik malzemeleriyle birlikte pazarda NFT olarak satabilir veya takas edebilir.

Hala Kapalı Beta aşamasında olmasına rağmen Play to Earn oyunu, çarpıcı grafiklere sahiptir ve oyuncuların $ILV token’ları şeklinde kripto kazanmalarına olanak tanır. Bu token’lar sadece oyunu oynayarak, turnuvalara ve etkinliklere katılarak, PVE (oyuncuya karşı çevre) görevlerini tamamlayarak ve özel başarıların kilidini açarak oyun içi ödüller olarak kazanılır.

4.Sorare

Sorare, oyuncuların kendi takımlarını oluşturmalarına ve bir sezonda en çok puan için rekabet etmelerine olanak tanıyan heyecan verici bir fantezi futbol oyunudur. Burada, 245’ten fazla kulüpteki gerçek dünya oyuncuları, dijital NFT ticaret kartlarıyla temsil ediliyor.

NFT

2022’de piyasaya sürülen, her oyuncu için mevcut olan NFT kartlarının sayısı nadirliğe göre belirlenir ve şu şekilde bölünür: “Common” nadir oyuncular için 1.000 NFT kartı, 100 “Rare” oyuncu kopyası, 10 “Super Rare” oyuncu kopyası ve her ‘Unique’ oynatıcının yalnızca tek bir kopyası.

İlginç bir şekilde, Sorare, oyuncuların NFT kartlarını takas edebilecekleri açık bir pazara sahiptir. Fantezi takımları en çok puan alan kullanıcılar için haftalık kripto tabanlı ödüller de var.

5.Gods Unchained

Gods Unchained, Magic: the Gathering Arena, Gwent ve Hearthstone’dan ilham alan oynaması ücretsiz bir strateji kart oyunudur. Bu nedenle, çekirdek oyun, özel olarak oluşturulmuş destelerle savaşan oyuncuları içerir.

Gods Unchained ve türdeki diğer oyunlar arasındaki en büyük fark, her kartın bir NFT olması ve oyuncular arasında kolay ticarete izin vermesidir.

NFT kartlarının ticaretini kolaylaştırmak, oyunun yerel parası olan $GODS token’ıdır. Oyuncular, oyunu oynayarak ve turnuvaları kazanarak $GODS kazanırlar. Kazanılan $GODS daha sonra yeni kartlar yapmak, sandıklar ve kart paketleri satın almak veya getiri ödülleri kazanmak için bahis yapmak için kullanılabilir.

6.Splinterlands

2018’de Steem Monsters olarak piyasaya sürülen Splinterlands, Gods Unchained’e benzeyen eğlenceli, Play-to-Earn kripto tabanlı dijital kart oyunudur. Tıpkı diğer NFT kart savaşçılarında olduğu gibi, her kart Hive blok zincirinde bir NFT’dir.

Oyuncular, hepsi gerçek parasal değer sağlayan bu kartları toplayarak, takas ederek, satın alarak ve satarak para kazanabilirler. Oyuncular daha sonra birbirleriyle öğrenmesi kolay, ancak ustalaşması zor olan stratejik maçlarda savaşırlar.

Splinterlands’i diğerlerinden ayıran şey, oyuncuların sadece maç oynayarak yeni kartlar kazanmalarına izin vermesidir.

7.DeFi Kingdoms

DeFi Kingdoms, Harmony ONE blok zincirinde, kullanıcıların kahramanları NFT’ler olarak alıp satmalarına olanak tanıyan bir NFT oyunudur.

Kahramanlar, savaşta ödül kazanmak için kullanılabilir veya kâr için satılabilir. DeFi Kingdoms ekonomisi, oyunu oynayarak kazanılabilen veya Harmony veya AVAX blok zincirlerinden satın alınabilen $JEWEL token’ı üzerinde çalışır.

NFT

DeFi Kingdoms’tan pasif gelir elde etmeye başlamak için oyunculara, her biri 1.000 USD’ye kadar mal olabilen 5 kahramanlık bir kadro oluşturma görevi verilir. Kahraman filolar daha sonra ödüller kazanan ve seviyelerini yükseltmek için deneyim puanları üreten pasif görevlere gönderilebilir.

8.Battle of Guardians

Battle of Guardians (BOG), Unreal Engine üzerinde geliştirilmiş ve çok zincirli Solana Network & Finance Smart Chain üzerine kurulmuş heyecan verici, gerçek zamanlı, çok oyunculu, NFT dövüş oyunudur.

NFT

Oyuncular, geniş bir oyun dünyasında şiddetli çok bölgeli savaşlara girerler. P2E BOG, oyuncuların daha fazla ödül kazanmak için sonsuz bir savaşta diğer oyunculara karşı oynadığı bire bir oyun moduna sahiptir.

Savaşlarını kazananlar, pazardan ürün satın almak için veya daha büyük ödüller için turnuvalara katılmak için ücret olarak kullanılabilecek $FP token’ı kazanacaklar.

9.Decentraland

2020’de piyasaya sürülen Decentraland, Spiritüel olarak Second Life ve Active Worlds’ün izinden giden bir sanal dünya NFT oyunudur. Oyuncular kendi avatarlarını oluşturabilir, oyun dünyasını keşfedebilir, etkinliklere katılabilir, diğer oyuncularla ticaret yapabilir ve hatta oyunun tescilli SDK’sını kullanarak tasarım ve kreasyonlarıyla oyuna katkıda bulunabilirler.

Oyuncular, alım satımı oyun ekonomisinin çekirdeğini temsil eden NFT ‘Arsa’ tapuları şeklinde sanal araziye sahip olabilirler.

Oyuncular ayrıca, sabit bir gelir akışı elde etmek için en popüler yaklaşımlardan biri olan oyun içi reklamlarla, sanal arazilerinin akıllı kullanımı yoluyla gelir elde edebilirler.

10.Sandbox

Sandbox, şüphesiz oyunlar için en çok sevilen metaverse platformlarından biridir. Oyuncular, NFT’ler olarak pazara yüklenebilen Voxel varlıklarını oluşturabilir ve canlandırabilir. Bu NFT’ler daha sonra kullanıcıların kendileri tarafından platformda oluşturulan oyunlara entegre edilir.

Yaratıcılar, tasarladıkları tüm oyunlardan ve ilişkili varlıklardan özgürce para kazanabilir ve pazarlayabilirken, herkes platformda sadece oyun oynayarak ödüller kazanabilir.

NFT

Sandbox’ın yardımcı programı simgesi $SAND, pazarda oyun içi öğeler satın almak için kullanılabilir. Metaverse’i keşfeden veya içine girmek isteyen tüm oyuncular, ‘LAND’ olarak adlandırılan The Sandbox metaverse’de dijital gayrimenkul satın alma ve benzersiz deneyimler oluşturmak için uygun gördükleri oyunlar ve varlıklarla doldurma fırsatına sahiptir.

11.Silks

Yarış oyunlarını seviyorsanız Silks tam size göre bir NFT oyunu olabilir. Silks, oyuncuların yüksek hızlı, safkan at yarışları dünyasını deneyimlemelerini sağlar.

NFT, SLK

Oyun, oyunda görülen hem atları hem de jokeyleri temsil etmek için NFT’leri kullanır ve oyuncuların atları satın almasına, takas etmesine ve atlarla etkileşime girmesine olanak tanır.

Oyuncular avatarlarını seçtikten sonra gerçek dünyada bulunan bir yarış atına doğrudan karşılık gelen sanal bir at satın alabilirler. Bu at gerçek dünyada her yarış kazandığında, oyuncu $SLK token’ları kazanır.

12.Axie Infinity

NFT oyunlarının ilklerinden olan Axie Infinity. Pokemon gibi ‘Axies’ de atalarından özellikleri miras alan ve aynı zamanda oyunun NFT’leri olarak hareket eden canavar yetiştirilmiş evcil hayvanlardır.

NFT,

Axies’inizin ırkları ne kadar ilginç ve nadir olursa onlardan o kadar çok para kazanabilirsiniz. Oyuncular, blok zincirine kayıtlı oldukları sürece, çok çeşitli NFT pazaryerlerinde Axies ticareti yapabilirler.

Oyun, ‘Görevler’, PVP (oyuncuya karşı oyuncu) savaşları ve ‘Macera’ gibi standart modlara sahiptir ve bunların her biri, oyuncuların ödeme yapmak için kullanılan, oyunun yardımcı programı olan ‘Smooth Love Potion’ $SLP token’ı kazanmasını sağlar.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

MES tarafından yazıldı.

kripto

Milyarderlerin Yatırım Yaptıkları 3 Kripto Para

Aleph Zero Whitepaper’ında Ele Alınan Sektör Sorunları ve Gelecekteki Kullanım Alanları