in

2021 Yılının En İyi Android Uygulamaları

Sizler için ücretli veya ücretsiz binlerce android uygulamaları arasından gerçekten güzel ve işe yarayan olanları seçip listeledik.

Android telefonlarda, binlerce uygulama arasından gerçekten işe yarar ve güzel bir uygulama bulmak oldukça zor. Hem ücretli hem ücretsiz, kullanışlı android uygulamaları sizler için listeledik.

Sadece popüler kategoriler değil, kamera, edit yapma ve sağlık gibi kategorilerden de faydalı uygulamalar bulunuyor. Sürekli güncellenen bu uygulamalar, uzmanlar tarafından seçildiği için paranıza değme garantisi veriyor.

Şimdi bu uygulamaları tanıyalım:

Fiit: Home Workout and Fitness Planning

Eğer Apple Fitness Plus uygulamasına imrenerek bakıyorsanız, üzülmeyin. Fiit: Home Workout and Fitness Planning uygulaması tamamen aynı fikir, tek farkı bir Apple cihazı gerektirmemesi.

Fiit uygulaması, kardiyo, güç ve denge ve hatta yoga ve pilates kategorilerinde binlerce video içeriyor. Uyumlu bir fitness takip cihazı bağladığınızda kalp atış hızınızı, yaktığınız kaloriyi ve tekrar sayınızı ekranda görebilir, uygulamaya kaydedebilir ve kardiyo derslerinde puan toplayabilirsiniz.

Fiit aynı zamanda eğitim planları, grup dersleri içeriyor ve televizyonunuzdan videoları izleyebiliyorsunuz. Videolar popüler müzikleri ve yapmanız gereken uygulamaları detaylı anlatan hocaların bulunduğu egzersiz videolarını içeriyor.

Fiit uygulaması ne yazık ki Apple Fitness Plus ile kıyaslandığında aylık olarak yüksek bir ödeme talep ediyor. Ancak genel bir bakışla, Fiit son derece etkileyici bir hizmet.

Glitch Lab

Glitch Lab dijital glitch efekt paketi bulunan bir fotoğraf editleme uygulaması. Bu tarz bir uygulamayı muhtemelen daha önce gördünüz ve evet bu tarz efektler herkesin gözüne hitap etmiyor. Yine de , eğer fotoğraflarınızın biraz bozuk ve retro görünmesinden hoşlanıyorsanız , farklı kullanım özellikleri ile bu uygulama en iyisi!

Bu uygulamada yüzden fazla efekt var ve eşsiz bir efekte sahip olabilmeniz için efekti istediğiniz biçimde değiştirebiliyorsunuz. Hatta bir dizi efekt ve ince ayar ile bir görüntü oluşturup sıfırdan bir efekt oluşturmanız bile mümkün.

Ücretsiz olarak erişebileceğiniz birçok efekt var ama eğer en iyilere ulaşmak istiyorsanız aylık 6.49 dolar olan Pro versiyonu satın almanız gerek. Pro paketle birlikte fazladan 42 efekt, ücretsiz efektler için 37 yeni değişken ve yüksek kalite geliyor.

Infinite Painter

Dijital sanatçılar için sınırsız Android uygulaması mevcut ancak Infinite Painter, düzinelerce fırça ayarı, katmanlar ve düzenleme araçları ve daha fazlası ile birlikte kendi eserinizi oluşturmak için en özellikli uygulamalardan biri.

Bunun yanında, isterseniz, resimlerinizi JPEG, PNG, PSD veya ZIP olarak dışa aktarabilirsiniz. Infinite Painter, özelliklerle dolu olmasının yanı sıra, ayrıntılı öğreticiler ve kılavuzlar ile size hepsinin nasıl çalıştığını da gösteriyor.

Her türlü aracın kilidini açmak için aylık 7.99 dolar ödemeniz gerekiyor. Eğer isterseniz yedi günlük deneme sürümüne ücretsiz erişebilirsiniz. Dijital sanat hayranıysanız muhtemelen bu uygulamayı seveceksiniz çünkü paranızın karşılığını fazlasıyla alıyorsunuz.

Udemy

Yeni bir beceri edinmek yapabileceğiniz en tatmin edici etkinlik olabilir. Udemy bunu yapmanın harika bir yolu. 130,000 video ders ile herkese değişik alanlarda beceri kazanma imkanı sunuyor.

Bu kurslar 65’in üzerinde farklı dilde uzman eğitmenler tarafından verilmektedir ve fotoğrafçılıktan çizime, kodlamadan oyun geliştirmeye, yogaya, beslenmeye, dillere, enstrümanlara ve çok daha fazlasına kadar her şeyi kapsıyor.

Android Uygulamaları

Kursların uzunluğu ve derinliği farklılık gösteriyor ama fiyatlar oldukça rekabetçi. Ömür boyu erişim elde etmek için yalnızca bir kez ödeme yapmanız gerekiyor, burada abonelik yok. Ücretsiz kurslar da bulunduğu için, hiç harcama yapmak istemeseniz bile Udemy bir göz atmaya değer.

Kursların çoğu ayrıca ödevler, makaleler ve diğer ek materyalleri de içeriyor. Aynı zamanda kurstaki eğitmenler veya diğer kişilerle iletişim kurma becerisini de geliştiriyor. Bu nedenle oldukça kapsamlı bir öğrenme aracı olabilir.

Goodreads

Goodreads tamamen kitap bulmak, kaydetmek ve incelemekle ilgili. Yani her hevesli okuyucu için oldukça kullanışlı bir uygulama.

Bu uygulama sayesinde, ilginizi çeken bir kitabın oylamasını, kitapla ilgili yorumları görebilirsiniz. Sonrasında, hala ilginizi çekiyorsa, “okumak istiyorum” listenize kitabı ekleyebilirsiniz. Böylece okumak istediğiniz kitapların listesini tutabilirsiniz.

Android Uygulamaları

Goodreads aynı zamanda size okuduğunuz kitapları baz alarak kitap ve yazar önerilerinde bulunuyor. Ayrıca, daha fazla keşfetmenize ve başka türlü bulamayacağınız kitaplara erişmenize yardımcı olan çeşitli kategorilerde kitap listeleri de var.

Bir kitap okuduğunuzda, kitaba puan verebilir eğer isterseniz kitap hakkında yorum yapabilirsiniz. Aynı zamanda gruplara katılabilir, arkadaş ekleyebilirsiniz.

 

SuperBetter

SuperBetter yeni bir uygulama değil. Yıllardır insanların hayatlarını değiştiriyor. Bunu yapabilme gücünden dolayı burada yer vermek istedik.

Bu uygulama aslında fiziksel ve zihinsel bakımınızı oyunlaştırarak size görevler veriyor. Bunlar bir bardak su içmek, bir tur atmak gibi basit ama aslında ihtiyacınız olan görevler.

Görevleri tamamladıkça ödüllendiriliyorsunuz ve yeni kilitler açılıyor. Hem oyunda hem de gerçek hayatta seviye atlamış oluyorsunuz.

SuperBetter’a bağlı kalmak, iyi alışkanlıklar oluşturmanıza, kötü olanları engellemenize ve genel olarak daha mutlu ve sağlıklı olmanıza yardımcı olur.

Expenses: Simple Tracker

Bu uygulama giderleri takip etmenin basit ve hızlı bir yolu. Tutar, para birimi ve harcamanın gerçekleştiği tarih dahil olmak üzere her detayı kapsıyor. Bu harcamalara “faturalar”, “market alışverişi” gibi kategorilere ayrılmış notlar da ekleyebilirsiniz.

Uygulamanın ana ekranı, harcamalarınıza ilişkin genel bir bakış sunar. Başlangıçta toplam harcamaları gösterir ve bu harcamaların bir listesi tarihe göre sıralanır. Ancak yalnızca geçerli gün, hafta veya aya ait harcamaları görmeyi de seçebilirsiniz ve etiketlere göre filtreleyebilirsiniz. Dolayısıyla, yalnızca sosyalleşmek için ne kadar harcadığınızı görmek istiyorsanız bunu yapabilirsiniz.

Culture Trip

Yurtdışı veya yurtiçinde gitmek istediğiniz her mekan konusunda bu uygulama size yardımcı olabilir.

Uygulamada bir mekan aratıp görülecek, yapılacak şeyleri ve konumla ilgili ipuçlarını ve püf noktalarını kapsayan bir dizi makaleye ulaşabilirsiniz. Bu makalelerden bazıları ayrıca videolar içeriyor ve mutlaka görmeniz gereken 20 yer gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.

İlgilendiğiniz şeylere yer işareti koyabilir ve içeriği indirebilir, böylece çevrimdışı olarak erişebilirsiniz. Yurtdışı gezileri için oldukça faydalı. Aynı zamanda bu uygulama üzerinden direkt olarak otel rezervasyonunuzu yapabilirsiniz.

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Beyza Gül Yardım tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden mezun olduktan sonra İngilizce öğretmenliği yaptı. Uluslararası İlişkiler bölümünde lisans eğitimi devam ediyor. Aktif olarak Blockchain teknolojisi üzerine araştırma yapıyor ve bu konuda içerik üretiyor.

KoinSaati Akademi: dApp Nedir?

Geleceğin Akıllı Evleri Nasıl Olacak?