2021 Yılında Takip Etmeniz Gereken Kripto Fenomenleri

Kriptopara birimleri, kimileri için bir heves, kimileri için ise bir dünya devrimi. Ne düşünürseniz düşünün, kriptopara birimlerine duyulan ilgi gün geçtikçe artıyor. Kripto fenomenleri de insanları bilgilendirme de ve teknolojiye yön vermeye etki ediyor.

Bitcoin, Dogecoin

Kriptopara birimleri, kimileri için bir heves, kimileri için ise bir dünya devrimi. Ne düşünürseniz düşünün, kriptopara birimlerine duyulan ilgi gün geçtikçe artıyor. Kripto fenomenleri de insanları bilgilendirmede ve teknolojiye yön vermeye etki ediyor.

Bildiğimiz gibi gerçeklik baş döndürücü bir hızla dijitalleşiyor ve merkezsizleşiyor, bu da çok yakında kendinizi haftalık yiyeceklerinizi satın almak, bir konser bileti için ödeme yapmak ve hatta bir sonraki kiranızı ödemek için kriptopara birimini kullanırken bulabileceğiniz anlamına geliyor.

Böyle bir ortamda kendini “yatırım uzmanı” olarak ilan eden bir çok kriptopara fenomeni sosyal medya kanallarında doğrudan veya dolaylı olarak yatırım tavsiyelerinde bulunuyor.

Dogecoin, Elon Musk

 

İster sadece internet şakalarının bir hayranı olun, ister para kazanmaya çalışan amatör bir yatırımcı, bir FOMO hastası veya yukarıdakilerin tümü olun, işte yatırım, ticaret ve genel danışmanlık için gerçekten güvenebileceğiniz profesyonel kişilerden bazıları:

Elon Musk

Bitcoin ve Dogecoin’in her zaman arsız savunucusu olan Elon Musk, Twitter’da o kadar çok etki topladı ki, tek bir kelimelik bir tweet ile bir para birimini coşturabilir veya batırabilir ve yatırımcıları son zamanlarda bazı çılgın roller coaster’lara yönlendirebilir. Açıkçası, tüm aksiyonu kaçırmak istemiyorsanız takip etmeniz gereken türden bir kripto fenomeni.

Elon Musk’ın Twitter adresine buradan ulaşabilirsiniz.

Jack Dorsey

Söylemeye gerek yok ki, Jack Dorsey kriptopara dünyasının en bilinen isimlerinden biridir. Uzun zamandır bir Bitcoin savunucusu olan Twitter kurucusu, kriptopara birimleri hakkında (elbette) tweet atmak için önemli miktarda zaman harcıyor ve sektördeki daha sürdürülebilir uygulamalar için önde gelen bir ses haline geldi.

Jack Dorsey’nin Twitter adresine buradan ulaşabilirsiniz.

Changpeng Zhao

Daha yaygın olarak “CZ” olarak bilinen Changpeng Zhao, dünyanın en büyük kriptopara borsası Binance’in kurucusu ve CEO’sundan başkası değildir. Bloomberg için yazılım geliştirme ve ticarette etkileyici bir sicile sahip olan CZ, kendi girişimini kurmaya geçmeden önce Blockchain.info’da çalışırken de başarıyı yakaladı. Bilgi zenginliğini sık sık Twitter’da paylaşıyor ve bu kripto fenomenleri listesinde sağlam bir yer ediniyor.
CZ’nin Twitter adresine buradan ulaşabilirsiniz.

Vitalik Buterin

Ethereum’un kurucu ortağı ve dünyanın en genç bilinen kripto milyarderi, büyük ölçüde açık sözlü ve düşünceli görüşleri nedeniyle büyük bir takipçi kitlesine sahiptir. Kanadalı-Rus programcı, konu kripto endüstrisinin en tartışmalı yönlerinden bazılarını tartışmaya geldiğinde utangaç değil ve hassas meseleleri doğrudan ele aldığı için övülüyor. Buterin aynı zamanda önde gelen bir kripto hayırsever haline geldi ve önemli amaçlara büyük bağışlar yaptı. Onu Twitter’da takip edin, burada oldukça büyük duyurular yapmaya meyilli.

Vitalik Buterin’in Twitter adresine buradan ulaşabilirsiniz.

kriptopara, vitalik, ethereum

Andreas Antonopoulos

Bu teknoloji girişimcisi ve blockchain uzmanı, uzun zamandır kripto topluluğunda güvenilir ve tarafsız bir eğitimci olarak görülüyor ve kemerinin altında en çok satan yayınların (The Internet of Money, Mastering Bitcoin) sahibi. Aynı zamanda, dijital para birimlerinin teknik yönünü, merkeziyetsiz finansın geleceğini, neobanking’in yükselişini, NFT’leri ve tabii ki Bitcoin’i daha derinlemesine incelediği son derece popüler Speaking of Bitcoin’in ortak sunucusudur. Antonopolous, dijital varlıkları ve blockchain’i erken benimseyen biri olarak çizgilerini kazandı ve onu, özenti kripto fenomenleri tarafından giderek daha fazla doygun hale gelen bir sektördeki nadir olan iyi niyetli kripto uzmanından biri haline getirdi.

Andreas Antonopoulos’un Twitter adresine buradan ulaşabilirsiniz.

Adam Back

Erken dijital varlık araştırması ve benimsemenin öncüsü olarak Adam Back, 1997’de şu anda kriptopara birimi ve blockchain doğrulama amacıyla kullanılan iş kanıtı sistemi Hashcash’in mucidi olarak bilinir. Ayrıca, CEO’su ve kurucu ortağı olduğu lider bir blockchain teknoloji şirketi olan Blockstream aracılığıyla dünyanın en devrimci kripto-finansal altyapılarından bazılarına katkıda bulunmuştur. Şirket, diğer kriptopara girişimlerinin yanı sıra dağıtılmış defter teknolojisini geliştirmeye büyük önem veriyor. Back ayrıca güvenlik mimarisi, P2P sistemleri, dağıtılmış dosya sistemleri, protokol tasarımı ve kriptografi protokolleri konusunda uzmanlaşmış kriptografi danışmanı olarak çalışarak güvenilir bir kripto uzmanı olarak ün kazandı.

Adam Back’in Twitter adresine buradan ulaşabilirsiniz.

Roger Ver

Başka bir erken yatırımcı olan Ver, yıllar boyunca bir dizi kriptopara birimi girişimini ve projesini destekledi ve statüsünü ‘Bitcoin Jesus’ (kendini ilan etmeyi sevdiği gibi) olarak sağlamlaştırdı. Ayrıca ekonomik eğitime yapılan büyük bağışlardan sonra önde gelen bir dijital hayırseverdir. Şu anda Bitcoin.com’un CEO’su olarak görev yapıyor.

Roger Ver’in twitter adresine buradan ulaşabilirsiniz.

Erik Voorhees

Voorhees, Bitcoin girişimi Coinapult’u ve kripto borsası ShapeShift’i kuran Amerikalı bir girişimcidir. Yaygın olarak ilk ‘Bitcoiner’lardan biri olarak görülüyor ve Bitcoin’e dayalı dünyanın ilk zar oyunu – SatoshiDice’ı yaratmasıyla ünlendi. Twitter’da yaklaşık yarım milyon takipçisi olan açık sözlü bir özgürlükçü.

Erik Voorhees’in twitter adresine buradan ulaşabilirsiniz.

Nick Szabo

Bitcoin’den önce, 2000’lerin başında Nick Szabo tarafından yaratılan ilk dijital para birimlerinden biri olan BitGold vardı. Aslında, kriptopara birimi endüstrisindeki birçok kişi, her iki para biriminin de nasıl hayata geçtiği arasındaki paralellikler sebebiyle Szabo’nun Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto olduğuna inanır. Szabo, bu şöhret iddiasını reddetti, ancak akıllı sözleşmeler konseptini geliştirmeyi, onu kripto alanında bir efsane haline getiren birçok başarı arasında sayabilir. Szabo, kriptopara birimleriyle ilgili siyasi görüşleri ile tanınıyor ve genellikle kriptopara birimlerinin ülkelerin uluslararası yaptırımları atlaması için bir araç olarak Fiat’ın yerini alması konusunda konuşuyor.

Nick Szabo’nun Twitter adresine buradan ulaşabilirsiniz.

Barry Silbert

Barry Silbert, CoinDesk ve Grayscale Investments gibi endüstri devlerinin arkasındaki şirket olan Digital Currency Group’un kurucusudur. 100’den fazla Bitcoin ile ilgili şirkete agresif bir yatırım kampanyasına öncülük ettiği için kendisine “Kripto Kralı” takma adı verildi.

Barry Silbert’ın Twitter adresine buradan ulaşabilirsiniz.

Chamath Palihapitiya

Halihazırda başlı başına bir sosyal etki sahibi olan bu seri girişimci ve risk sermayedarı, belki de finans alanındaki daha geniş kitleler tarafından SPAC’lerin Kralı (özel amaçlı satın alma şirketleri) olarak tanınmaktadır, ancak aynı zamanda kriptopara birimleriyle ilgili samimi içgörüleri ile bir kült edinmiştir. Bu kripto fenomenleri listesindeki birçok kişi gibi, Palihapitiya, kripto sanatının ve NFT’lerin yükselişini tahmin ederek Bitcoin oyununa erken girdi ve daha yakın zamanda “herkesin varlıklarının %1’ini Bitcoin’de tutması gerektiğini” savunduğu için manşetlere çıktı.
Chamath Palihapitiya’nın Twitter adresine buradan ulaşabilirsiniz.
Kriptopara, Bitcoin

Balaji Srinivasan

Coinbase’in eski Teknolojik Baş Sorumlusu (CTO), büyük başarılara dönüşen kripto ve blockchain girişimlerinin (Ethereum, Coin Center, Earn.com) arkasına erken destek veren deneyimli bir melek yatırımcı olarak dijital toplulukta büyük saygı görüyor. Katkılarından dolayı Forbes ve Wall Street dergisi tarafından finans ve teknoloji alanında dünyanın en etkili isimlerinden biri olarak gösterildi. Kriptodan politikaya, tıptan güncel olaylara kadar her şey hakkında yorum yapan üretken bir Twitter kullanıcısı kripto fenomenleri listesinde kendine bir yer hak etti.

Balaji Srinivasan’ın Twitter adresine buradan ulaşabilirsiniz.

CryptoCred

CryptoCred, günlük piyasa analizi ve alım satım ipuçlarıyla birçok takipçi toplamayı başarmış bağımsız bir Twitter eğitimcisi ve teknik trader’dir. Tüm içeriği ücretsiz olarak mevcuttur ve Twitter da dahil olmak üzere bir dizi platformda erişilebilir.

CryptoCred’in Twitter adresine buradan ulaşabilirsiniz.

PlanB

İşini gerçekten bilen bir blockchain ve kriptopara fenomeni arıyorsanız, PlanB kesinlikle A planıdır. Gerçek kimliğini gizleyerek yorum yapan PlanB, deneyiminin çoğunu, kripto para birimleri dünyasına göç etmeden ve en ünlü yatırımcılarından ve savunucularından biri olmadan önce kurumsal bir yatırımcı olarak yirmi yıllık deneyiminden alıyor. Ayrıca, Bitcoin’in tekrar tekrar doğru olduğu kanıtlanan Stoktan Akışa fiyat tahmin modelini popülerleştirmeye yardımcı olduğu biliniyor. Buna dayanarak, PlanB bazı cesur piyasa tahminleri yaptı, en iddialı tahmini ise BTC’nin yakın gelecekte 250.000$ veya daha yüksek bir seviyeye ulaşacağı.

PlanB’nin Twitter adresine buradan ulaşabilirsiniz.

WhalePanda

2013’te Bitcoin ile tanışan WhalePanda, kriptopara birimleri ve blockchain hakkında yorum yapma ve doğru tahminlerde bulunma konusunda uzun bir geçmişe sahiptir. Aynı zamanda bir melek yatırımcısı, ve birçok kriptopara takipçisi, bazı sağlam tavsiyeler için son derece popüler Twitter hesabına yöneliyor.

WhalePanda’nın Twitter adresine buradan ulaşabilirsiniz.

DonAlt

Dijital varlık yatırımlarına ve kriptopara ticaretine ayak uydurmanıza yardımcı olacak birini arıyorsanız, DonAlt başka bir harika eğitimcidir. Katı bir tanıtım yasağı politikasına sahip olmaları ve sosyal medyada saçma sapan tavsiyeler vermemeleriyle tanınırlar. CryptoCred ile birlikte, aynı zamanda Youtube’da TechnicalRoundup’ın sunucusudurlar.

DonAlt’ın Twitter adresine buradan ulaşabilirsiniz.

Altcoin Sara

Sara, kriptopara alanında nadir görülen bir kadın yüzü ve kriptopara haberlerini tartıştığı, piyasa analizi sağladığı ve blockchain dünyasında alternatif bakış açıları için bir platform sunduğu Altcoin Buzz Ladies YouTube kanalı gibi girişimler aracılığıyla topluluğun en büyük savunucularından biri.

Altcoin Sara’nın Twitter adresine buradan ulaşabilirsiniz.

Kriptopara birimleri hakkında mümkün olduğunca çok şey öğrenin ve bu kripto fenomenlerini takip ederek Blockchain’in güçlü potansiyeline bağlı kalın. Kripto aleminde yeniyseniz, bu kişiler aynı zamanda büyüleyici, hızlı zengin olma zihniyetinden kurtulmanıza da yardımcı olacaktır – çünkü bu Kayıp Korkusu (FOMO) sizi kolayca Rekt edebilir!

Kaynak: Sensorium

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Polygon (MATIC), Hermez Network İle 250 Milyon Dolarlık Anlaşmayla Birleşiyor

Step Hero

Step Hero CMO’su Lilly Nguyen İle AMA Etkinliği