in , , , ,

2021 Yılında Şimdiye Kadar En Çok Kazanç Sağlayan 15 Altcoin Nedir ve Neden Artmıştır?

Eylül

Bu yazımda sizlere 2021 yılının başından bu yana en çok artış sağlayan 15 altcoini anlatacağım. Yazının rehber niteliğinde de olması için altcoinlerin kısa birer temel analizi ile artışının arkasındaki nedenleri sıralayacağım.

Bakery Token (BAKE) Nedir? %18976

BAKE, Binance Smart Chain tabanlı bir AMM olan BakerySwap’ın yönetişim tokenidir. Kullanıcılar bu tokenlerle yönetimde oy hakkı elde edebildiği gibi BakerySwap’taki işlem ücretlerinden de kazanç sağlıyor. Yatırımcısına sene başından bu yana ciddi kazanç getiren BAKE, BakerySwap’ın popülerleşmesi ile artan kullanımı sonucu artış sağladı. Bildiğiniz üzere BAKE, BakerySwap’ın likidite tokeni olarak da kullanılıyor.

Bake coin nedir Resmi Bilgiler ve Yorum - Coin Ara Net

Axie Infinity (AXS) Nedir? %13372

Bu senenin özellikle ikinci yarısında NFT ve NFT tabanlı oyun sektörü kripto endüstrisinde ciddi değer kazandı. AXS da bu kazançtan en çok payını alan token olarak öne çıkıyor. Bildiğiniz üzere Axie Infinity oyuncuların Axies olarak bilinen token tabanlı yaratıkları geliştirmesine, onlarla savaşmasına ve onların alım satımını yapmasına olanak tanıyor.

Telcoin (TEL) Nedir? %12668

Telcoin telekomünikasyon sektörünü blockchain teknolojisi ile birleştirmeyi amaçlıyor. Oldukça niş bir alanda blockchain teknolojisini kullanması kendisini öne çıkaran faktördür. Bunun yanı sıra mobil para platformlarında düşük maliyetle varlık transferine odaklanıyor.

Telcoin(TEL) Nedir? Telcoin Nasıl Alınır? | CoinKritik

Ecomi (OMI) Nedir? %9548

Ecomi dijital koleksiyon pazarı VeVe’nin yaratıcısı olarak biliniyor. Dijital varlık koleksiyonculuğu ve blockchain teknolojisini bir araya getiren bir projedir. OMI platform üzerinde koleksiyon alım satımında kullanılan bir utility tokeni olarak yer ediniyor. OMI, dijital varlık koleksiyonculuğunun zirve yaptığı bu senede dikkat çekici artışı ile öne çıktı.

ECOMI OMI coin - Interesting Facts - What Makes ECOMI Unique? | CoinMarketBag

Solana (SOL) Nedir? %7840

Solana, blockchain teknolojisinin temel problemleri olan güvenlik ve ölçeklenebilirliğe odaklanan blockchain projesi. Ölçeklenebilirlik alanında ciddi anlamda yol kat eden Solana’nın bu yükselişinin ardından hızla yükselen ekosistemi yer alıyor. Son olarak NFT sektörünün de Solana’ya dahil olması fiyatının ardı ardına yeni ATH noktalarına ulaşmasını sağladı.

Polygon (MATIC) Nedir? %7628

Polygon, Ethereum’un ölçeklenmesine yardımcı olan kullanımı kolay bir platform olarak öne çıkıyor. Her geçen gün kullanıcı sayısı ve işlem talebi artan Ethereum blokzinciri, MATIC’in yükselişinin arkasındaki sebep. Bir tür ikinci katman ölçeklenme teknolojisi olan MATIC NFT’leri de bünyesine dahil ediyor.

polygon

Verasity (VRA) Nedir? %7502

Verasity video yayıncıları ve espor alanında reklam gelirlerini ciddi anlamda artırmayı başaran bir proje. Kendi bünyesindeki patentli protokol katmanı proof-of-view’i kullanarak video yayıncıları için reklam gelirlerini artırmayı amaçlıyor.

Verasity - Infrastructure and tools for publishers to serve crypto rewarded video

 

Dogecoin (DOGE) Nedir? %5780

Artan popülaritesiyle birçok alanda kendini kabul ettiren Dogecoin artık bir şaka olmaktan çıkmış gibi görünüyor. Meme kültürünün bir yansıması olan Dogecoin arkasında Elon Musk’ın da desteğini alınca yükselişini katlayarak sürdürdü.

Dogecoin, Elon Musk

Terra (LUNA) Nedir? %5091

Terra ise küresel ödeme sistemlerine güç sağlamak amacıyla fiat para birimlerine sabitlenmiş stablecoin kullanan blockchain protokolüdür. Terra itibari para sistemlerinin fiyat istikrarı ile blockchain teknolojisinin sansürlenemez özelliklerini bir araya getiren bir felsefeye sahip. LUNA’nın bu sistemdeki yeri ise, sabit değerli kriptoparaların fiyatını stabilize etmek olarak öne çıkıyor.

Terra (LUNA) Nedir? › CoinTürk

Fantom (FTM) Nedir? %4796

Fantom kendi bünyesindeki konsensüs mekanizmasını kullanarak DeFi hizmetleri sunan bir akıllı sözleşme platformudur. FTM ise bu sistemdeki akıllı sözleşme problemini çözmede kullanılıyor. Akıllı sözleşmelerin artan önemi ve kullanım alanı artışın arkasındaki neden olarak öne çıkıyor.

Fantom

Constellation (DAG) Nedir? %4360

Constellation ise kullanıcıların blockchain, merkeziyetsiz uygulama ve kriptopara birimleri oluşturmasına olanak sağlayan açık kaynak platformudur. DAG ise ağ bileşenlerinin birbirleriyle iletişim kurmasına olanak tanıyor.

Constellation tackles big data and blockchain with the U.S. Air Force

PancakeSwap (CAKE) Nedir? %3640

Bildiğiniz üzere PancakeSwap Binance Smart Chain tabanlı bir AMM olarak öne çıkıyor. CAKE ise bu sistemde birçok rol alıyor. Kullanıcılar likidite sağlayarak, CAKE stake ederek, Farming yaparak veya launchpad’lerde CAKE kullanıp kazanabiliyor. Shitcoin furyasının özellikle PancakeSwap üzerinden gerçekleşmesiyle artan işlem hacmi ve farm, stake ve launchpad işlemleri Cake’in yükselişinin ardındaki sebepler olarak öne çıkıyor.

PancakeSwap

Harmony (ONE) Nedir? %3009

Harmony merkeziyetsiz uygulamaların oluşturulması ve kullanılması için tasarlanmış bir blockchain platformudur. Ağ, saniyeler içinde blok oluşturmaya yarayan rastgele parçalama yöntemini kullanıyor. Merkeziyetsiz uygulamaların artan kullanım alanları yükselişin arkasındaki sebep olarak öne çıkıyor.

Binance IEO Çıkışlı Harmony (ONE) Nedir?

Dent (DENT) Nedir? %3008

Dent blockchain teknolojisiyle telekomünikasyon sektörünü bir araya getiren projedir. Bunun yanı sıra E-sim kartlar ve mobil veri planları sunan dijital operatördür. DENT artan yatırımcı sayısı ile dikkatleri çekiyor. Yükselişinin arkasındaki en temel sebeplerden birisi ise bu alanda devrim niteliğinde bir teknolojiyi vaad ediyor olması.

Dent coin nedir? Dent coin hakkında merak edilenler, grafik ve yorum

Alchemy Pay (ACH) Nedir? %2826

Alchemy fiat ve kripto ekonomileri arasında köprü kuran dünyanın ilk ödeme ağ geçidi çözümüdür. Ağustos ayına kadar bekleneni veremeyen ACH Ağustos ayının başındaki keskin yükselişiyle dikkatleri üzerine çekti.

Herkesin Merak Ettiği Alchemy Pay (ACH) Nedir? – BİTCOŞAR

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Fosil Yakıtlara Alternatif Olacak 11 Enerji Kaynağı

Bitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin Özel Teknik Analiz Çalışması