in ,

2021 Yılı Sonunda Bitcoin İçin 6 Haneli Rakamları Görmek Mümkün mü?

Bitcoin geçtiğimiz haftalarda güçlü bir ralli gördü, ancak yatırımcılar 64.945 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra “cash out” diyerek düşüş sürecini başlatmış bulundular. BTC fiyatı şu anda zirveden %15’ten fazla düşüşle 54.933 dolardan işlem görüyor. 1.03 trilyon doların üzerinde bir piyasa değeri var.

Asıl soru şu ki, mevcut boğa piyasası bu yıl Bitcoin fiyatını ne kadar artıracak? İşte Bitcoin fiyatlarında yükseliş tahminleri yapan en ünlü kripto kişilikleri ve organizasyonlarından bazıları:

Bitcoin

JP Morgan

Uzun zamandır Bitcoin hakkında şüpheci davranan JP Morgan’daki analistlere göre, oynaklığı altınınkiyle birleşirse, Bitcoin uzun vadede 130.000 dolara ulaşabilir.

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JP Morgan analistleri, “altına yapılan finansal yatırımın ne kadar büyük olduğu göz önüne alındığında, “alternatif” bir para birimi olarak ortaya çıkan Bitcoin’in uzun vadede büyük bir artış yaşayacağı anlamına geliyor” dedi.

Microstrategy

Michael Saylor (Microstrategy kurucusu) , Bitcoin’in bir milyon dolara ulaşabileceğine inanıyor ve uzun vadede 5 milyon dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Ayrıca, eğer tüm parasal endekslerin yerini  alırsa market değerinin 100 trilyon dolara ulaşmasının önünde ne gibi bir engel olabileceğini soruyor. MicroStrategy şirketi ile şu anda 91.326 Bitcoin’e sahip olan Saylor, lider kripto varlığının şu anda “çığlıklar şeklinde sinyaller” verdiğine dikkat çekiyor.

Pantera Capital

Pantera’nın tahmini, yıllık ihraç çizelgesine dayanarak bir varlığın fiyatını belirleyen ampirik bir yöntem olan hisse senedi-akış modeline dayanmaktadır. Model, 12 yıl önce blockchain’in mimarisinde yerleşik olan temel ağ programlaması tarafından belirlenen Bitcoin (BTC) kıtlığını hesaplar. E-postayla gönderilen bir haber bülteninde, bir Blockchain yatırım fonu olan Pantera Capital’in CEO’su ve ortak yatırım sorumlusu Dan Morehead, “Bitcoin şu an bu yaz 115 bin dolara ulaşmak konusunda Nisan 2020 tahmin zaman çizelgemizin önünde”.

Bitcoin

Kurumsal Yöneliş Oyunu Değiştirir

Belli başlı tahminler, onları kimin yaptığına bakılmaksızın, Bitcoin’i altı haneli fiyat aralığına itmek için yetersizdir. Bireysel yatırımcılar ve büyük kurumların yanı sıra ciddi alıcılar ve hodlers da gereklidir. Benzer şekilde, BlackRock ve MasterCard gibi finansal kurumlar son zamanlarda Bitcoin’e katılımlarını doğruladıklarında, Bitcoin için oluşan kurumsal coşkudan şüphe edilemez. Ayrıca Time dergisi kısa bir süre önce kendi Bitcoin satın aldığını açıkladı. Yüksek enflasyonun beklenti ve gerçekten gözlemlenmesi, belki de büyük ve küçük yatırımcıları Bitcoin’e iten en ikna edici faktördür. Merkez bankalarının Covid 19’a yanıt olarak trilyonlarca olmasa da milyarlarca yeni itibari para birimi basması, itibari paraların değerlerinin düşmesi ve mal ve hizmet fiyatlarını artması için ortam hazırlamıştır.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Vefa İlgün tarafından yazıldı.

Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü 2020 yılında bitiren Vefa, şu anda Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği ABD'nda yüksek lisans yapmaktadır. İleri derecede İngilizce ve temel seviyede Almanca bilmektedir. Aktif olarak inşaat ve ticaret sektörlerinde yer almaktadır. Kripto para sektörüyle 2021 yılında tanışmıştır.

1inch

1inch Apple IOS Üzerinde Mobil Cüzdanını Piyasaya Sürdü

hodl, Bitcoin

HODL Etmek Nedir ?