içinde ,

2021 Bedava Bitcoin (BTC) Kazanma Yolları

Bitcoin (BTC) fiyatı 2020 yılında 3.700 dolar seviyesinden 19.800 dolar seviyesine kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Yatırım yaparak BTC’nin bu fiyat hareketinden faydalanmanın mümkün olduğu kadar bedava Bitcoin kazanarak da bu ralliye katılmak mümkün.

2021 bedava Bitcoin (BTC) kazanma yolları ise yatırımcılara çok az bir efor ile ciddi kazançlar elde etme imkanı sunuyor. Peki hangi yollarla bedava Bitcoin kazanmak mümkün?

Alışverişlerinizde Bedava Bitcoin Kazanın

Son dönemde kripto para veya Bitcoin odaklı kredi ile banka kartlarının sayısında inanılmaz bir artış yaşandı. Ancak bu artış yaşanmadan önce bile yapılan her alışveriş ile bedava Bitcoin kazanma şansı veren uygulamalar bulunuyordu.

Bunların başında ise ABD’nin önemli şirketlerinden Lolli yer alıyor. ABD merkezli alışveriş ödül şirketi Lolli, kullanıcılara uygulama üzerinden yaptıkları alışverişler karşılığında harcanan bedelin %30’unu Bitcoin olarak veriyor.  Kullanıcılar Lolli ile Nike gibi önde gelen markalardan alım yapabilmekte. Buna ek olarak otel rezervasyonları da Lolli ile mümkün.

Yapılan harcamanın %30’u kadar Bitcoin verilmesi ise uzun vadede aslında o harcamanın tüm masrafının çıkması anlamına geliyor.

Mevduat Hesapları ile Bitcoin Kazanmak

Sadece elinizdeki fonları risksiz bir şekilde mevduat hesabına yatırmak da bedava Bitcoin kazanmanızı sağlayabilir. BlockFi, Celsius Network, Crypto.com ve Nexo gibi şirketler yatırımcılara ciddi miktarlarda yüzdelik Bitcoin getirisi sunuyor. Hem de bazı şirketlerde yatırdığınız fonların BTC bazlı olmasına gerek bile yok.

Yani fonlarınızı normal hesaplarda tutmak yerine bu platformlarda tutarak risksiz bir şekilde BTC kazanabilirsiniz.

Staking ile Bitcoin Kazanmak

Proof-of-Stake (hisse ispatı) tabanlı kripto para projeleri ile Staking yapmak da size dolaylı yoldan bedava Bitcoin kazandırabilir. Ethereum 2.0 için borsaların bonkör staking oranları sunduğu biliniyor. Fonlarınızı ilgili kripto paralara çevirip daha sonra bunu Binance gibi güvenilir borsalarda staking için kullanmak ve devamında elde edilen fonları BTC’ye çevirmek de sizin için avantajlı olabilir.

Gerçek Anlamda Bedava Bitcoin Kazanmak

Bitcoin’in ilk yıllarında oldukça popüler olan FAUCET yani bedava Bitcoin “çeşmeleri”, kesinlikle bu konunun temelini oluşturuyor. İlk yıllarda tek bir tıklama ile 50 BTC’ye kadar kazanç elde edilebilse de şu sıralar bu miktar bir hayli düştü.

Ancak yine de tıklama başına düşük miktarlarda BTC yani SATS elde etmek mümkün. Mevcut hesaplamalara göre bu siteleri devamlı takip edip tıklama sayısını arttırmak, saatlik 5 ila 40 sent arasında gelir getirebilir. Bu da mevcut kur üzerinden saatlik 3 TL’ye denk geliyor. Tabii ki getirinin çok ama çok düşük olması, bu yöntemi artık pek kullanılır kılmıyor.

Airdrop veya Fork İle Bitcoin Sahibi Olmak

Bitcoin Cash ve bunun devamında piyasaya sürülen Bitcoin Gold ile Bitcoin Diamond, asıl Bitcoin ağından fork ile ayrılan kripto para projeleri olarak biliniyor. Bitcoin Cash ve diğer benzer forklar piyasaya sürüldüğünde BTC sahiplerine bir o kadar BCH veya diğer kripto paralardan verildi.

Yani belirli miktarda BTC sahibi olmak sizi gelecekte yaşanabilecek fırsatlara karşı hazırlıklı hale getirecektir.

Airdroplar ise özellikle şu sıralar XRP airdrop programı sayesinde bir hayli popüler. Reklam veya buna  benzer amaçlar için kullanıcılara bedava kripto para dağıtma programı sayesinde hiçbir şey yapmadan bedava BTC veya kripto para sahibi olabilirsiniz.

Çoğunlukla BTC airdrop etkinliği olmasa da dağıtılan fonları BTC’ye çevirmek sizin için yeterli olacaktır.

Shadowman tarafından yazıldı.

Sorare

Sorare Fantezi Futbol Oyununda Blockchain Oyuncu Kartları Nasıl Toplanır?

Popüler Kripto Para Projesi Jointer (JNTR) Nasıl Alınır?