in , ,

2 Mart 2021 Tarihli Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi

Dogecoin (DOGE) boğaları, son düşüşle birlikte 0.04 dolara kadar olan gerilemenin ardından ısrarla yeni yükseliş ivmesi yakalamak için bastırıyor. Bu desteğin kalkışı pek fazla sert olmadı, ancak alıcılar sürekli olarak piyasaya geri dönüyor. Başlangıçta, 0.06 dolarlık direnç toparlanmayı engelledi ve Dogecoin fiyatı 0,04 dolara kadar geriledi, ancak yükseliş trendi şu anda yenilendi ve Dogecoin için iyi bir yükseliş başlamış gibi gözüküyor.

Tesla ve SpaceX’in CEO’su olan Elon Musk, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kendisini radara aldığı söylentilerine rağmen Dogecoin hakkında tweet atmaya devam ediyor. Kısa süre önce Musk, son zamanların en çok popüler altcoin’i olan DOGE’ye yönelik bir paylaşımda daha bulundu. Musk’ın ilginç paylaşımının ardından Dogecoin fiyatı yeniden yükselişe geçti.

Tesla ve Space X CEO’su, yeni paylaşımında “DOGE meme kalkanı” ifadelerinin yer aldığı bir görseli takipçiyleriyle paylaştı. Paylaştığı bu görselde bir asker, kendini siper ederek Dogecoin olarak nitelendirilen bir çocuğu, değer kayıplarından korumaya çalışıyor. Bu paylaşımın ardından Dogecoin fiyatı, %5’in üzerinde yükseliş kaydetti.

Dogecoin

Dogecoin Fiyatı İçin Yeni Bir Yükseliş Trendi Olabilir mi?

Bu bilgiler ışığında Dogecoin için teknik göstergelere göz attığımızda; genellikle, trend çizgileri buluşmadan önce bir direnç veya destek kırılması gerçekleşir. Bu durumda, DOGE fiyatı %35’lik bir artışla 0.070 dolara doğru bir ivme yakalayabilir. Yükseliş görünümü şu anda 4 saatlik grafikte Göreli Güç Endeksi (RSI) tarafından destekleniyor. Trend gücü göstergesi, aşırı alım bölgesine doğru pozitif bir eğime sahip. Güç kazandıkça, alıcılar kendilerine daha çok güvenebilir ve tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmaya hazır hale gelebilir.

DOGE 4-hour chart

Bununla birlikte, TD Sıralı göstergesi kısa süre önce 4 saatlik grafikte bir satış sinyali verdi. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle Dogecoin fiyatı 0.051 dolardan işlem görüyor. Bu satış çağrısı yeşil dokuz mum çubuğunda gerçekleşti. Eğer bu seviyelerden satışların gelmesi durumunda, Dogecoin’in 1 ila dört 4 saatlik mumda düşüşünü tahmin edebilir ve belki de desteği sırasıyla 0.044 ve 0.040 dolar olarak yeniden test edebiliriz.

DOGE 4-hour chart

Simetrik üçgenin 0.030 dolarlık bir bozulmaya yol açabileceğini belirtmekte fayda var. Olası düşüşten kaçınmak için 50 Basit Hareketli Ortalama tarafından anında destek korunmalıdır. Aksi takdirde, günü hareketli ortalamanın altında kapatmak üçgen desteğini yeniden test etmenin yolunu açabilir ve 0.030 dolara kadar bir sert düşüş riskine neden olabilir.

Genel açıklama: Burada ele alınanlar “Yatırım Tavsiyesi Değildir”. Herhangi bir şeye yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Bitcoin

Ünlü Teknik Analist Açıkladı: Bitcoin İçin Kötü Haber

Ripple Yerinde Kalacak: Bu Karar XRP’yi Nasıl Etkiler?