in

19 Temmuz 2021 Kriptopara Piyasası Günün Öne Çıkan Gelişmeleri

Kriptopara, Bitcoin

19 Temmuz 2021 Pazartesi, hafta başı ve Kurban Bayramı Arefesinden okuyucularımızı selamlıyorum. Herkese iyi bir hafta ve neşe dolu bir bayram diliyorum. Bugünün kriptopara piyasası öne çıkan gelişmelerini sizler için bir araya getirdim. Buyrun beraber bakalım.

*Haftaya kırmızı görünümlü bir açılış yaptık. Bitcoin (BTC) %1.5’e yakın bir düşüşle 31,230 USD’den güne başladı ve işlem görmeye devam ediyor. Ethereum (ETH) ise %5’e yakın bir düşüşle 1,863 USD’den güne başladı ve gün boyu düşüşü devam etti.

*Majör altcoinlerde ise durum pek de farklı değil. Binance Coin (BNB), Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE) ve Ripple (XRP) da kırmızı görünümün hakim olduğu majör altcoinler olarak göze çarpıyor.

Bitcoin Ripple

*Binance Coin (BNB) yakım işlemi gerçekleştirildi.

*Ripple balinaları Binance’e yüklü miktarda giriş yaptı.

*Türk mühendisler “timeandspacetraveller” isimli bir NFT projesi çıkardılar. Bu proje yılın 365 gününün her bir dakikası NFT haline getirilebilecek.

*Hazine ve Maliye Bakanlığı yardımcı kripto düzenlemeleriyle ilgili bilgi paylaştı. Paylaştığı bilgiye göre kriptoparalar ile ilgili yasa tasarısı ekim ayında meclise sunulacak.

*Finder.com’da yapılan bir ankete göre kripto uzmanları Bitcoin’in 2040 yılına kadar fiat paranın yerini alabileceğini düşünüyor.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Kriptopara, Bitcoin

Kripto Uzmanları Bitcoin Geleceği İçin Çok Umutlu

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

21 Temmuz 2021 Kriptopara Piyasası Genel Görünümü