in , ,

18 Şubat 2021 Tarihli Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi

Son haftalarda kripto para takipçilerinin gündeminde Elon Musk var. Tesla ve SpaceX şirketlerinin CEO’su, milyarder girişimci ve Bitcoin (BTC) yatırımcısı unvanlarını taşıyan Elon Musk, son dönemde Dogecoin’i (DOGE) konuşmaktan geri durmuyor. Musk’ın attığı her tweet’in altına binlerce kripto para sever dijital paralarla ilgili yorum yazıyor.  Son zamanlarda Dogecoin hakkında birden çok açıklama yapan Musk, bütün bunlara rağmen DOGE fiyatında yaşanan düşüşe engel olamadı.

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, son dönemde kripto para piyasasına fazlasıyla ilgi gösteriyor. Musk, geçtiğimiz haftalarda paylaşımlarıyla Bitcoin ve Dogecoin’e güçlü ralliler yaptırdı. Dogecoin için şu sıralar olumlu rüzgarlar dinmiş olabilir, ancak DOGE hala yükseliş belirtileri gösteriyor.

Dogecoin

Önemli bir gösterge olarak, Dogecoin fiyatını 0,076 dolardan yeni zirvelere taşıyabilecek bir satın alma sinyali göstermek üzere. 4 saatlik grafikte DOGE, 0,0544 dolardan oluşan bir direnç trend çizgisine sahip azalan bir üçgen modeli oluşturdu. Bu noktanın üzerindeki bir kırılma, Dogecoin fiyatını hızlı bir şekilde 0,076 dolara itebilir.

doge price

Ek olarak, 12 saatlik grafikte TD Sıralı göstergesi, kırmızı ‘8’ mum grafiği oluşturdu ve bunu genellikle bir satın alma sinyali izledi. 26-EMA direnç seviyesinin 0,0574 dolar seviyesine tırmanması bu çağrıyı doğrulayabilir.

doge price

Bununla birlikte, DOGE kritik destek seviyesini 0,049 – 0,050 dolar seviyesinde tutamazsa, üçgen modeli de düşüş eğilimi gösterebilir. Bu noktanın altında bir kırılma Dogecoin fiyatını 0,03 dolara geri çekebilir. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle Dogecoin fiyatı 0.049 dolardan işlem görüyor.

Genel açıklama: Burada ele alınanlar “Yatırım Tavsiyesi Değildir”. Herhangi bir şeye yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Bitcoin, Altın

Finans Piyasalarının Ünlü İsmi Bitcoin’in Volatilitesini Altın Emtiasıyla Karşılaştırdı

Binance Hesabı Nasıl Oluşturulur?