18 Ağustos 2021 Tarihli Bitcoin ve Ethereum Fiyat Analizi

Bitcoin

Bitcoin ve Ethereum güne tekrardan düşüşle başladı. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle Bitcoin fiyatı 45.385, Ethereum fiyatı ise 3.065 dolar seviyelerinden el değiştiriyor.

Bitcoin fiyatı için 48.100 dolar seviyelerinden 44.200 dolara kadar bir düşüş gördük. Mevcut direnç 48.100 dolarda kalıyor. 44.000 dolar seviyeleri sarı çizgi destek bölgesi. Maalesef yine 200 günlük ortalamanın 45.500 doların hemen altındayız. Piyasa dominance’ı %45’ten %42’lere kadar geriledi. BTC şimdi sarı alt çizgiyi ve 200 günlük ortalamayı aşabilirse, işler BTC için iyi görünmeye devam edecek.

Yaşanan düşüş açıkça Ethereum’u ve diğer altcoinleri de beraberinde sürükledi. ETH 3.300 dolardan (3.200 dolar destek) 2.900 dolara (3.000 dolar destek) düştü. Piyasadaki dominance’ı  %18’e düşüyor. Ancak ETH 200 günlük ortalamanın üzerinde kalıyor ve iyi bir görüntü çiziyor.

Diğer altcoinlere bakacak olursak, Binance Coin, Dogecoin, Ripple, Polkadot son 24 saatte %5’in üzerinde kayıplar verdi. Bunlardan bağımsız Solana ise dün kendi boğa koşusunu yaptı ve 74.08 dolar olan yeni rekoruna kadar ulaştı. SOL, ATH’den sonra satış baskısına direnemedi ve 68.80 dolara kadar geriledi.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Husl

The Husl CEO’su Crypto Steve Urkel ile AMA Etkinliği

El Salvador, Bitcoin

Fitch Derecelendirme Kuruluşu El Salvador’u Bitcoin Kullanımıyla İlgili Uyardı