AltcoinBitcoin (BTC)Ethereum (ETH)KriptoparaRipple (XRP)

17 Şubat 2021 Tarihli Bitcoin, Ethereum Ve Ripple Fiyat Analizi

Bitcoin (BTC/USD)

Bitcoin (BTC) fiyatı 51.000 doların üzerine tırmandı ve tüm zamanların en yüksek seviyesinde işlem gördü. Boğalar, dün mücadeleyi devam ettirdi ve 50.000 dolarlık psikolojik seviyeyi aşmayı başardılar ve 51.000 doların üzerinde yeni bir zirveyi işaretlediler.

BTC/USD chart by TradingView

Trader’lar bir dizi satışla yükselişi baskıladı ve fiyatın geri çekilmesine neden oldu. Bu sabah, boğalar yarışı sürdürme girişimlerine devam etti ve eğer BTC büyük hacim satın alımlarla desteklenirse, o zaman bir sonraki 52.000 dolarlık bölgeye ulaşması mümkün olacaktır. Yükseliş momentumunun zayıf kalması durumunda, 46.000 dolarlık desteğe doğru bir geri çekilme olabilir. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle lider kripto para birimi BTC, 50.981 dolardan işlem görüyor.

Ethereum (ETH/USD)

Ethereum (ETH), Bitcoin’den (BTC) farklı olarak henüz böyle fiyat artışı göstermedi. ETH fiyatı, dünden bu yana aynı seviyelerde hareketlerini sürdürüyor.

ETH/USD chart by TradingView

Günlük grafikte Ethereum (ETH) konsolidasyon aşamasından çıkıyor ve yeni zirvelere atak yapmaya doğru harekete geçiyor. Bu durumda, boğalar lider altcoin olan ETH’nin 2.000 dolarlık seviyeye tırmandırabilir. Yükseliş momentumunun zayıf kalması durumunda, 1.700 dolarlık desteğe doğru bir geri çekilme olabilir. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle lider altcoin ETH, 1.810 dolardan işlem görüyor.

Ripple (XRP/USD)

Ripple (XRP), dün satış baskısıyla baş edemedi ve ayılar hareketli ortalamanın oldukça güçlü desteğini kırdı. XRP, 0.55 doların üzerinde kalamadı ve ABD doları karşısında %10’un üzerinde düşüş kaydetti.

XRP/USD chart by TradingView

Günün sonunda, XRP fiyatı 0.50 dolarlık psikolojik seviyeyi aştı, ancak bu sabaha kadar parite 0,50 dolar seviyesinin üzerinde bir yere konumlanma çabasında görünüyordu. 0.5000 dolar seviyesinin üzerindeki kapanıştan sonra, Ripple (XRP) fiyatı istikrarlı bir artışa başladı. Fiyat, 0.5500 dolar ve 0.5720 dolar direnç seviyelerini geçti. Düşüş ivmesi tekrarlanırsa, XRP fiyatı 0.45 dolar desteğine geri dönebilir. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle XRP, 0.54 dolardan işlem görüyor.

Genel açıklama: Burada ele alınanlar “Yatırım Tavsiyesi Değildir”. Herhangi bir şeye yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Başa dön tuşu