in , ,

17 Mayıs 2021 Tarihli Ripple (XRP) Ve Cardano (ADA) Teknik Analizi

Piyasada dünden bu yana kırmızı görünüm hakim. Ripple (XRP) ve Cardano (ADA) geçtiğimiz günlerde piyasadan pozitif ayrışmıştı. Peki bugün teknik göstergeler Ripple (XRP) ve Cardano (ADA) için ne gösteriyor?

Ripple (XRP)

SEC sonrası ilk toparlanma sürecini başlatan ve Nisan ayından itibaren fiyat hareketlerinde önemli bir destek görevi üstlenen trendi kullanan Ripple, aynı zamanda 1.96xx seviyelerinden başlayan düşen trend arasında sıkışmış görünüyor.

Ripple

1.55xx seviyelerindeki direnci kırmakta zorlandığı görünen XRP için bu direncin kırılımı halinde 1.84xx ve 2.10xx seviyeleri muhtemel. Ancak 1.55xx direncinin fibonacci 0.618 seviyesi üzerinde bulunması kırılımın gerçekleşmemesi halinde 1.17xx ve 0.92xx seviyelerindeki destekler test edilebilir.

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 1.53xx seviyelerinde düşen trend üzerinde fiyatlanan XRP için üçgen kırılımı henüz erken görünüyor. Ancak bu trend üzerinde tutunması halinde pozitif yönde hareketine devam edeceği de aşikar.

Cardano (ADA)

BTC dumpları sırasında, yaşadığı kayıpları hızlı bir şekilde telafi eden Cardano için 2.47xx zirvesi sonrası yükselen trend desteği de başarıyla test edilmiş oldu.

Cardano

Cardano 2.19xx seviyelerinde oyalanarak bu seviyenin ara direnç olarak kullanılabileceğini de gösteriyor. Bu ara direncin kırılımı halinde yükselen trende devam ederek yeni bir zirve olasılığı da artıyor. 2.29xx kırılımı ile 2.65xx seviyelerine yolculuk başlayabilir.

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 2.17xx seviyelerinden fiyatlanan ADA 2.19xx ara direncinin altında kalmış görünüyor. Bu direnç altında bir kapanış gerçekleşmesi halinde 2.04xx ve 1.86xx seviyelerine dönüş gerçekleşebilir.

Kriptoparalarla ilgili fiyat analizleri için Koinsaati’nin Tradingview adresini buradan takip edebilirsiniz.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Bitcoin

Bitcoin Fiyatındaki Son Durum: Teknik Analiz Neyi Gösteriyor?

Bitcoin

Dolar Düşüyor, Altın Yükseliyor, Bitcoin Yaralarını Sarıyor