in , ,

16 Haziran 2021 Tarihli Bitcoin ve Ethereum Teknik Analizi

Bitcoin (BTC)

Uzun zamandır üzerinde durduğumuz ekim ayından itibaren başlayan ve devamlılığını sürdüren yükselen trend desteği üzerinde uzun bir süre oyalandıktan sonra, bu trend üzerinde kalmayı başaran Bitcoin 38.500 seviyelerindeki direnç kırılımını gerçekleştirdi.

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 39.100 seviyelerinden fiyatlanıyor. İçerisinde bulunduğumuz saatlerde %2.50 civarında bir düşüş yaşamış olsa da bu düşüşün sebepleri hem FED toplantısının sonucuna göre hareket etmek isteyen yatırımcıların bu açıklamanın saati yaklaştıkça önlem almak istemeleri hem de 39.500 direncinin retest aşaması olarak değerlendirilebilir.

Aynı zamanda bu seviyenin fibonacci 0.382 seviyesine denk gelmesi de olası bir dönüşün sinyalleri olabilir. Bu dönüşün gerçekleşmesi halinde ise öncelikle 42.300 seviyelerindeki ara dirence, bu direncin kırılımı halinde ise 49.000 seviyelerindeki dirence kadar bir fiyat hareketi izlenebilir. Düşüşün devam etmesi halinde ise 35.800 seviyelerindeki trend desteği ve onun altında bulunan 33.900 seviyesi test edilebilir.

FED tarafından piyasa genelinde bir faiz artırımı beklentisi olmamasına rağmen, istihdam rakamları ve tahsil alımları konusunda yapılacak açıklamalarında aynı derecede önemi olduğunu vurgulamak gerekir. Alımların devam etmesi halinde dolar endeksinin pozitif bir tepki göstereceği ve altın, kripto paralar gibi yatırım ürünlerinin olumsuz tepkiler verebileceği de göz önünde bulundurulmalı.

Ethereum (ETH)

Ethereum tarafında ise 2250-2185 bandının aşağı yönlü kırılımı gerçekleşmediği sürece herhangi bir tehlike görünmüyor.

2540 dolar seviyelerinden gerçekleştirdiği günlük açılışının ardından %3.50 üzerinde bir değer kaybı yaşamasına rağmen 2400 seviyelerindeki fibonacci 0.618 üzerinden bir dönüş gerçekleştirme olasılığı da bulunuyor. Bu dönüşün gerçekleşmesi halinde 2740 seviyelerine kadar bir hareketlenme izlenebilir.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Wault Finance

Wault Finance Ekosistemi Kendi Rallisini Yaşıyor

Ocean Protocol

Bitcoin 39,000 USD civarında Dalgalanıyor, Ethereum ve Altcoinler Kayıpları Kurtarmaya Çalışıyor