16 Ağustos 2021 Tarihli Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi

Bitcoin

Bitcoin fiyatı, hafta sonu 50.000 dolara doğru adım atmaya çalıştı ama başarılı olamadı. Ani gelen satışlarla 46.000 dolara kadar gerileyen Bitcoin, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 47.200 dolar seviyelerinde el değiştiriyor.

BTC’nin 200 günlük Basit Hareketli Ortalaması (SMA), 45.000 dolar destek altına düştüğü bir düzeltmeyi gösteriyor. Bununla birlikte, 44.000 dolar pozisyonundaki alımların gücü, 48.000 dolara kadar ulaşan başka bir yükselişin kapısını araladı.

Bitcoin Fiyatı Nefes Alıyor

200 SMA’daki destek, yükseliş trendinin yeniden başlaması için çok önemli. Lider kriptopara birimi Bitcoin (BTC), 47.500 dolar seviyelerine doğru hareket etmeye başladı. Bu direncin üzerinde kalması, Bitcoin fiyatını potansiyel olarak 50.000 dolara çıkartabilir.

Bitcoin

50.000 doların üzerindeki kırılmalarda, yatırımcıların nihai artışın 60.000 dolara çıkacağını düşünecek olması nedeniyle büyük kazançları tetikleyebilir.

Göreceli Güç Endeksi’ne (RSI) göre, Bitcoin şu anda yüksek alım yerinde. Yani, alıcılar başka bir yükseliş mumunu oluşturabilir. Bu nedenle, 60.000 dolar seviyelerine tırmanış sürpriz olmayacaktır. Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklığı (MACD), canlı bir yükseliş dürtüsünü sürdürüyor. Momentum endeksi yukarı yönlü bir yörüngede kaldığı sürece, Bitcoin fiyatının 60.000 dolar seviyelerine doğru mücadelesi kaçınılmaz olacak.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

LOCGame

LOCG NFT Marketplace Geliyor!

LOCGame

LOCGame’in Temmuz ve Ağustos Ayındaki Yenilikleri