in , ,

13 Şubat Tarihli Ripple (XRP) Fiyat Analizi

Ripple (XRP), hafta sonu seansı boyunca yükseliyor. Bu haftanın fiyat özetine bakacak olursak, bir önceki hafta 0,35 dolara düştüğünü göz önünde bulundurarak, bu seviyelerden alımlardan büyük bir getiri sağladı. Ripple 0,58 dolardan el değiştirirken en düşük direnç yukarı doğru görünüyor. Boğaların gözleri 1 dolarda, ancak direncin 0,75 dolara gelmesi gerekiyor.

Bununla birlikte blockchain girişimi Ripple Lab’s Inc., kısa süre önce Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) davasına bir yanıt sundu. Ripple, dosyalama sırasında kendisine ve üst düzey yöneticilerine yönelik tüm suçlamaları reddetti.

Ripple

Ripple, SEC’in Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) menkul kıymetler olmadığını kanıtlayan bilgiler sağlaması için bir başka değişiklik daha yaptı. Ripple için savaş yeni başlamış gibi görünüyor ve bu yol oldukça engebeli olabilir. Öte yandan XRP, bu belirsizliğe rağmen iyi bir performans sergiliyor.

Ripple (XRP) Boğaları İçin Hedef 1 Dolar

XRP, günü 0,60 doların üzerinde kapattıktan sonra 1 dolara nihai bir yükseliş için hazırlanıyor. Son düşüşten sonra iyileşme kalıcı ve istikrarlı oldu. Tüm gözler 0,75 dolarlık kısa vadeli dirence odaklandı ve bu da 1 dolara doğru sıçrama tahtası işlevi görebilir. Yükseliş görünümü, Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) ile güçlendirildi. Sinyal çizgisinin üzerindeki MACD çizgisi (mavi) yükseliş sinyalidir, bu da yükseliş trendinin daha yüksek fiyat seviyelerine ilerleyeceği anlamına gelmektedir.

XRP/USD 4-hour chart

XRP sahipleri, şu anda Sentiment’in tutucu dağıtım metriğine göre bir satın alma çılgınlığı yaşıyor. Birkaç hafta önce yükselişi takiben balinalar çantalarını büyük miktarlarda boşalttılar. Ancak, bunlar geri toplanıyor gibi görünüyor. Örneğin, 1 milyon ila 10 milyon XRP içeren adresler, %3’lük bir artışla 1 Şubat’ta 1.117’den 1.151’e yükseldi. Bu satın alma baskısı büyümeye devam ederse, XRP’nin hızla 1 dolara yükselmesini bekleyebiliriz.

Ripple holder distribution 

XRP’nin 0,75 doların üzerine çıkamadığı yükselişten düzeltmeye başlayabileceğinin farkına varmak önemlidir. Boğalar, desteği 0,60 – 0,55 dolardan savunmalıdır. Aksi takdirde Ripple, özellikle belirsizlik bulutu üzerinde gezinirken satış baskısının yoğunlaştığını görebilir. En kritik destek, 50 Basit Hareketli Ortalama’da 0,50 dolardır, ancak 0,35 dolar seviyelerindeki diğer destek, düşüşler hızla artarsa devreye girecektir.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Bitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: BTC Yeni Bir Boğa Koşusuna Göz mü Kırpıyor?

Bitcoin Ethereum, Ripple

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) Ve Ripple (XRP) Analizi