in ,

13 Mayıs 2021 Tarihli Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi

Shitcoinler, Elon Musk ve en son olarak Vitalik derken büyük manipülasyonlar yaşayan kripto piyasaları güne büyük bir düşüş hareketi ile başladı.

12 mayıs tarihinde %12 civarında bir düşüş ile kapanış yaşayan Bitcoin (BTC), 52.500 desteğini hacimli bir şekilde kırarak günün ilk saatlerinde de düşüşünü devam ettirdi. 46.600-48.000 bölgesinde bulunan destekten gelen tepki ile bir miktar toparlanma hareketi gösterse de BTC için göstergeler hala tehlikenin geçmediği yönünde.

Bitcoin

Aralık 2020 döneminden gelen ve 20.000 seviyelerindeki ATH direncinin kırılması ile oluşan yükselen trend desteği de 52.500 kırılımı ile gerçekleşmiş oldu. Bu kırılım ile trend desteğini retest aşamasına geçen BTC ya trende geri dönecek ya da bir alt trend seviyesi olan ve Ekim 2020 döneminde başlayan ve hali hazırda destek görevi de üstlenen 37.400 seviyelerine bir sarkma gerçekleşecek.

Bitcoin

Bardağın dolu tarafından bakacak olursak 46.600-48.000 desteğinin Şubat 2021’den beri düzenli olarak test edilmesi günlük grafiklerde ikili dip oluşumu gerçekleştiriyor olması diyebiliriz. 56.200 seviyelerinde ikili dip direncinin kırılması bu formasyonun takibine çevirebilir bütün okları. Bu ikili dip formasyonunun hedefi olarak da 64.000 seviyelerindeki ATH bölgesi görülebilir.

Kripto paralarla ilgili fiyat analizleri için Koinsaati’nin Tradingview adresini buradan takip edebilirsiniz.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Dogecoin

Elon Musk’ı Öne Çıkaran 15 Neden Nedir?

sürdürülebilir, çevre, kriptopara

Elon Musk Çevreci Kriptoparalar İçin İșaret Verdi: İşte Sürdürülebilir Kriptoparalar!