içinde ,

12 Temmuz 2021 Tarihli BTC, ETH ve ADA Teknik Analizi

Bitcoin Cardano Ethereum

Bitcoin (BTC)

5-11 temmuz haftasını %2.93 kayıpla kapatan Bitcoin (BTC) yeni haftaya yine kayıplarla başladı. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 33,600 USD seviyelerinden fiyatlanırken günlük mumda %2 civarında bir kayıp yaşadı.

BTC

33,400 USD seviyelerindeki desteğe kadar gerilemesine rağmen düşüş hareketi bu seviyelerde bir düzeltme hareketi içerisine girmiş görünüyor. 33,400 USD desteğinin kırılımı halinde 31,700 USD seviyelerine kadar bir düşüş hareketi izleyebiliriz. Destek seviyesinden gelen alımların fiyatları yukarı yönlü taşıması halinde ise 36,480 USD dolar seviyelerindeki dirence kadar takip edilebilir.

Ethereum (ETH)

2,000-2,150 USD aralığında akümülasyon sürecine giren Ethereum’da bugün açıklanan fee oranlarının düşürülmesi haberi fiyata pek etki etmemiş görünüyor.

ETH

2,070 USD seviyelerindeki desteğin kırılımı halinde 1,800 USD seviyelerine kadar bir düşüş izleyebiliriz. Ancak bu hareketin gerçekleşmesi için geçtiğimiz hafta içerisinde kırılan yükselen trend desteğine bir retest gerçekleşebilir. Bu retest sonrasında 2,630 USD seviyelerindeki direncin de kırılımı ile tekrardan yükselen trend içerisine dahil olma olasılığı da mevcut.

Cardano (ADA)

Son zamanların en popüler koinleri arasında er alan Cardano (ADA), düşen trend direncinin kırılımını gerçekleştirmiş görünüyor.

ADA

Bitcoin hareketlerine bağlı olarak gerçekleşecek bir düşüş halinde 1.29 USD desteğine kadar geri çekilme yaşayabilir. Bu düşen trend direnci üzerinden gelecek bir tepki ile 1.39 USD seviyelerindeki dirence kadar yükseliş gerçekleşebilir. 1.39 USD kırılımı halinde ise 1.49 USD direncine kadar takip edilebilir.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

kriptopara

Avrupa Futbol Şampiyonası’nın Sonu Kriptopara Sektörü İçin Boğa Göstergesi Olabilir

Bitcoin, madencilik

Apple Kurucu Ortağı Wozniak: Bitcoin Matematiksel Bir Mucize