in , , , ,

11 Mayıs 2021 Tarihli Bitcoin (BTC) Ve Ethereum (ETH) Teknik Analizi

Bitcoin yazının kaleme alındığı anda 56,000 USD seviyelerinde gezinirken, Ethereum 4,000 USD sınırında. Bitcoin ve Ethereum için teknik göstergeler ne diyor?

Bitcoin

Doge’den sonra Shiba’nın piyasa üzerindeki etkisi ile düşüşler yaşadığı düşünülen Bitcoin için sürekli olarak dile getirdiğim 59.500 direnci yine kırılamadı ve 53.300 seviyelerine bir düşüş gerçekleşerek %10 civarında bir kayıp yaşandı.

53.300 seviyelerindeki destekten tepki alarak bu kayıpların çoğunu geri alan BTC için yeni bir 59.500 test aşaması gerçekleşebilir. Ancak 56.500 altında yaptığı günlük kapanış ile yükselen trend desteğini kırmış olması tehlikenin hala geçmediği anlamı taşıyabilir.

Bitcoin

Bitcoin tarafından bakacak olursak 56.500’ün yukarı yönlü kırılımı ile tekrardan yükselen trend içerisine girmesini beklemek daha sağlıklı bir hareket olabilir. Trend içerisine dönüş halinde 59.500 ve 62.900 seviyeleri önümüze çıkacak direnç seviyeleri olarak görünüyor. Bitcoin’in bu hareketinde başarısız olması halinde ise 53.300 ve 50.200 seviyeleri destek görevi üstlenebilir.

Nisan ayının ortalarında yaşadığımız sert düşüşler ile oluşan trend açısından bakacak olursak 43.900 seviyeleri de olası görünüyor. Bu da 47.200 desteğinin önemini ortaya çıkartıyor. Bu düşüş trendinin sonlanması için 51.900 seviyelerinden gelecek bir tepki ile trend direncinin kırılması Bitcoin için göstergeleri pozitif yöne çevirebilir.

Ethereum

Uzun zamandır negatif piyasa şartlarında dahi güçlü bir duruş sergileyen Ethereum 3400 direncini kırarak bu seviyeyi destek olarak kullanmayı başardı. Psikolojik sınır olarak gösterilen 4000 dolar seviyelerinde bir süre fiyatlandıktan sonra dün yaşanan dump sonrası 3400 seviyelerine bir sarkma yaşandı. Yazımızın başında da belirttiğim gibi bu güçlü duruş dump’a rağmen devam ederek tekrardan 4000 dolar seviyelerine dönüş yaşandı.

Ethereum

Pozitif görüntüsünden taviz vermeye niyeti olmayan ETH için ilk direnç seviyesi 4820 dolar seviyelerinde görünüyor. Bu seviyeye ulaşabilmesi için elbette ki Bitcoin hareketleri de göz önünde bulundurulmalı. 3400 altında yaşanacak kapanışlar için ise 2600 seviyelerindeki ara destek ve 2100 seviyelerindeki destek baz alınabilir.

Genel açıklama: Burada ele alınanlar “Yatırım Tavsiyesi Değildir”. Herhangi bir şeye yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

kriptopara, Bitcoin

Kriptopara Piyasası Neden Düşüşe Geçti?

akita

Dogecoin’in Erkek Kardeşi Akita Inu (AKITA) Nedir ?