AltcoinKriptopara

10 Haziran 2021 Tarihli Polygon (MATIC) Fiyat Analizi

Polygon (MATIC) fiyatı Çarşamba günü küçük bir yükseliş yaşadı, ancak kenarda kalan yatırımcıları gemiye dahil etmeye ikna edemedi. Bununla birlikte Polygon bu yükseliş esnasında önemli bir arz bariyerini yeniden test edemedi ve bu da küçük bir geri çekilmenin muhtemel göründüğünü gösterebilir.

Bu geri çekilme, onu ani direnç seviyelerini kesen bir yükseliş trendi için hazırlayabilir. MATIC fiyatı, %62 Fibonacci geri çekilme seviyesinin altına 1.38 dolar seviyesine düştükten sonra yaklaşık %20 yükseldi. Ancak bu yükseliş, %50 Fibonacci geri çekilme seviyesini 1.59 dolar seviyesini yeniden test edemedi ve bu da alıcıların ralliye arkalarını dönmediğini gösteriyor.

Bu nedenle, kısa süre içinde ortaya çıkacak olası bir senaryo %62 Fibonacci geri çekilme seviyesini 1.38 dolarda veya son düşüşü 1.28 dolarda yeniden test eden küçük bir geri çekilmedir. Bu hareket, 1.59 doları aşarak ve 1.76 dolardan yükseliş için zemin hazırlayabilir. Alıcılar ısrar etmeye devam ederse, MATIC fiyatı mevcut pozisyondan yaklaşık %25 artışla 1.48’den 1.85 dolara kadar çıkabilir. Yatırımcılar, alım yapmaya devam ederse, boğalar için bir sonraki hedefin 1.96 dolar ve 2.02 dolarlık salınım noktaları olduğunu unutmamalıdır.

MATIC/USD 4-hour chart

Kaynak: FXSTREET

Alıcılar 1.27 dolardan geri dönemezlerse veya 1.59 dolardan reddedilirlerse, artan bir satış faaliyeti ve boğaların yetersizliği anlamına gelecektir. 4 saatlik belirleyici bir mum çubuğu 1.09 doların altında kapanış, yükseliş tezini geçersiz kılacak ve MATIC fiyatının 0.74 dolardan düşük aralıklara hareket etme olasılığını arttırabilir.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Başa dön tuşu