in

1 Ağustos 2021 Kriptopara Piyasası Genel Görünümü

Kriptopara

Bugün kriptopara piyasası pozitif seyrine devam ediyor. Volatilitenin giderek arttığı bir piyasaya açılış yaptık. Bitcoin (BTC) günlük grafikte nötr görünümle 41,758 USD’den işlem görüyor. Haftalık periyotta ise yaklaşık %20.59’luk ciddi bir yükseliş ile pozitif görünümüne devam ediyor. Yukarı yönde direnç seviyesi 43,000 USD yakınlarında bulunuyor. Aşağı yönde ise 37,200 USD yakınlarındaki destek seviyesini takip edeceğiz.

Öte yandan lider altcoin Ethereum (ETH) da pozitif görünümüne devam ediyor. Haftalık görünümde %19.77 ile ciddi yükseliş kaydeden Ethereum (ETH), günlük grafikte ise yaklaşık %5.73 oranında ilerleme kaydetti. Yazının yazıldığı vakitlerde 2,599 USD’den işlem görüyor.  Aşağı yönlü harekete dönüş yaptığı takdirde ise 2,166 USD’yi destek olarak inceleyeceğiz. Yukarı yönde ise fiyatın hemen üzerinde 2,650 USD direnç bölgesi olarak görünüyor.

Ethereum

Toplam kriptopara piyasası büyüklüğü %2.41 yükselişle 1.66 trilyon dolara yükselirken lider kriptopara birimi Bitcoin (BTC) 784 milyar dolar piyasa değeri ile ve %47.2 hakimiyet oranı ile yükseliş yaşayarak güne devam ediyor. Öte yandan lider altcoin Ethereum ise yaklaşık 304 milyar dolar piyasa değeri ve %18.3 hakimiyet oranı ile işlem görmeye devam ediyor.

BNB, ADA, DOGE ve XRP Fiyatı Ne Kadar?

Diğer yandan majör altcoinlerden Binance Coin (BNB) haftalık grafikte %13.68 ile ciddi bir yükseliş kaydetti. Günlükte %6.75 yükselişle 343 USD’den işlem görüyor. Yukarı yönde 380 USD yakınlarını direnç bölgesi olarak inceleyeceğiz. Aşağı yönde ise ilk destek 254 USD bölgesi yakınlarında yer alıyor.

Cardano (ADA) ise haftalıkta %11.29 ile ciddi bir yükseliş yaşadı. Günlükte ise %4.57 yükseliş ile 1.37 USD’den işlem görüyor. Genellikle sakin bir seyir izleyen Cardano için aşağı yönde 1.10 USD, yukarı yönde 1.48 USD bölgesi destek ve direnç noktaları olarak gözüküyor.

XRP Ripple

Öte yandan Dogecoin (DOGE) de haftalıkta %7.62 ile ciddi yükseliş ve günlükte ise %2.53 ilerleme ile 0.212 USD’den işlem görüyor. Aşağı yönde destek 0.16 USD’nin hemen altında yer alıyor. Yukarı yönde direnç ise 0.23 USD olarak görünüyor.

Ripple (XRP)’da da pozitif hava hakim seyrediyor. Haftalıkta %26.27 oranında ve günlükte %2.55 yükseliş ile 0.765 USD’den işlem görüyor. Yukarı yönde direnç 0.78 USD, aşağı yönde ise 0.59 USD olarak görünüyor.

Kriptopara Piyasasında Günün Öne Çıkan Başlıkları

Fenerbahçe Spor Kulübü başkanı Ali Koç, 10 gün içinde yeni kriptopara projesini duyuracağını açıkladı.

Moody’s El Salvador’un kredi notunu düşürdü.

Google Trends verilerine göre en çok aranan kriptopara birimleri sırasıyla Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve Axie Infinity oldu.

Ünlü kripto analisti Michael de Van Poppe Cardano’nun 8x yapacağını düşünüyor.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Kriptopara, Bitcoin

Kriptopara Birimleri Toparlanıyor: Şimdi Yatırım Zamanı mı?

Ünlü Kripto Analistinden Cardano Analizi: “%800 Artış Gelebilir”